Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tavuk Dünyası Halka Arz için Düğmeye Bastı

Yeme-içme sektörünün bilinen markalarından biri olan Tavuk Dünyası, halka arz için SPK'ya başvuruda bulundu. Detaylar haberde...
Tavuk Dünyası Halka Arz için Düğmeye Bastı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’de yeme-içme sektöründe isminden söz ettiren şirketlerden biri olan Tavuk Dünyası, halka arz için Sermaye Piyasası Kurumu’na (SPK) başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Tavuk Dünyası Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. resmi internet sitesinden SPK’ya sunulan taslak izahnameyi yayımladı. Payların ek satış hariç yaklaşık yüzde 20,7’si halka arz edilecek.

Buna göre şirket 18 milyon TL nominal değerli payını halka arz edecek.

Söz konusu izahnamede, konsorsiyum liderinin Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi olduğu ifade edildi.

Tavuk Dünyası’nın CEO’su Volkan Mumcu, halka arza yönelik değerlendirmede bulundu. Foreks’te yer alan habere göre Mumcu, Tavuk Dünyası olarak büyüme yolculuğunu daha güçlü bir şekilde, yatırımcılarla birlikte devam etmek istediklerini söyledi. Bunun için ilk adımın atıldığını söyleyerek halka arz amacıyla izahname başvurusunu gerçekleştirdiklerini aktardı.

Mumcu, Tavuk Dünyası’nın restorancılık sektöründe yoğun ilgili gördüğünü belirterek aynı ilgiliyi halka arz süresinde yatırımcılardan da görmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tavuk Dünyası Hakkında Bilgiler

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre ilk restoranını 2012 yılında Türkiye’de açtı. Restoran sayısını 8 yıl gibi bir sürede 50’den fazla şehirde 220’ye çıkardı.

Yurt dışında da hızla büyüyen marka, yurt dışı restoranları için ismini “Gagawa” olarak seçti.

Mediterra Capital, 2015 yılında Tavuk Dünyası’na yatırım yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu