Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavandan İşlem Gören IZENR, OFSYM ve TATEN’e Tedbir!

Yakın zamanda halka arz olan ve uzun süre tavandan işlem gören IZENR, OFSYM ve TATEN’e tedbir geldi.
Tavandan İşlem Gören IZENR, OFSYM ve TATEN’e Tedbir!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı duyuruda İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş (IZENR), Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) ve Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş’ye (TATEN) tedbir uygulandığını açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, IZENR, OFSYM ve TATEN paylarında 07.09.2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06.10.2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağı belirtildi.

İlgili paylarda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS çerçevesinde önceki aşamalarda uygulanan tedbirlerin brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edeceği ifade edildi.

8-9-10 Ağustos tarihlerinde 19,00 TL ile halka arz olan IZENR, 6 Ağustos’a kadar tavandan işlem görerek 79 TL’ye kadar çıkmıştı. Hisse, 6 Eylül’de kapanışını 65,5 TL’den yaptı.

27,20 TL ile 10-11 Ağustos’ta talep toplayan OFSYM, 14 gün boyunca tavandan işlem gördü ve 113 TL’ye kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

10-11 Ağustos’ta 22,50 TL üzerinden halka arz olan TATEN, 14 gün boyunca tavandan işlem görerek 85 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.