Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavana Koşan Hisseler için Oba Makarna’dan Açıklama Geldi

Tavan serisini bir haftanın altında tutan halka arzlardan Oba Makarna, pay alımını açıkladı. Dün sıçrayış gören hisselerin pay alımıyla desteklendiği görüldü.
Tavana Koşan Hisseler için Oba Makarna’dan Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Bu yıl Şubat ayında 39,24 TL fiyattan halka arz olan ve Mart ayından itibaren borsada yer alan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş, OBAMS kodlu hisseleri için pay alım satım bildiriminde bulundu.

Oba Makarna, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, dünkü işlemlerde OBAMS kodlu paylarda 36,14 – 36,20 TL fiyat aralığından 50 bin adet hisse alımı yapıldığı açıklandı.

Son hisse alış işlemi ile birlikte Oba Makarna’nın hakim ortağı Alpinvest Yatırım Gıda San.Tic. A.Ş.’nin OBAMS hisselerinde paylarının yüzde 57 sınırına ulaştığı kaydedildi.

Oba Makarna Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin pay alımını duyurduğu günde hisseler sınırlı bir artışla 37,44 liradan kayda geçti. 1 Mart günü işleme başlayan hisseler tavan serisini 5 gün ile sınırlı tuttu. En yüksek 69,40 TL’yi gören OBAMS bu hafta 40 liraya kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.