Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisi Kısa Süren Halka Arza İhale Desteği Geldi

Son halka arzlardan biri olan Vera Konsept GYO bugün KAP'a hisseleri güçlendirecek bir açıklama yaptı. İşte açıklamayla ilgili bilinmesi gerekenler:
Tavan Serisi Kısa Süren Halka Arza İhale Desteği Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da Ekim ayının ilk haftasında başlayan düşüş nedeniyle son halka arzlar yatırımcının yüzünü çok güldürmedi. 18-19-20 Ekim tarihlerinde talep toplayan ve 27 Ekim’de 15,78 liradan işlem görmeye başladı. İlk işlem gününde 17,35 liraya yükselen Vera Konsept tavan serisine 4 gün devam edebildi. 5. gün ise taban fiyattan devre kesti.

Hisseler 25,36 liraya kadar yükseldikten sonra 18,75 liraya kadar gerilemişti. Bu noktadan sonra normal bir şekilde yükseliş eğilimiyle işlem gören hisseler, 24,44 liraya kadar yükselmeyi başardı. Yani tavan serisini bozdu diye satış yapmadıysanız hala iyi bir seviyeden hisseyi tutuyorsunuz demektir.

VRGYO kodlu hisseler TSİ 14:55 sularında yüzde 3,07 yükselişle 24,82 lirada seyretti.
Vera Konsept Hisse - 13.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaya 24,08 liradan veda ettikten sonra yeni haftaya yatay başladı. Ardından dalgalı bir performansla hareket eden hisseler, 23,80 lira seviyelerinden 24 liraya doğru yükseldi. TSİ 14:50 sularında ise 23,72 liradan 25,32 liraya fırladı.

Vera Konsept hisselerine destek veren gelişme ise Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan ihale katılım bildirimi oldu diyebiliriz. Şirket 3 farklı ihale konusu hakkında bildirim yaptı:

Vera Konsept İhale Katılım Bilgisi
Kaynak: KAP

Şirket KAP’ta yaptığı açıklamada, “Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 13/11/2023 tarih ve 2023/17 sayılı toplantısında, sermaye artışına ilişkin Fon Kullanım Yeri Raporu’nda belirtilen yeni proje geliştirilecek arsa alımlarına ilişkin yatırımlar kapsamda, Şirketimizin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacak olan “arsa satış yöntemiyle özelleştirme ihalelerine” katılım sağlanmasına karar verilmiştir,” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.