Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Rekoru Kıran Şirketin Kredi Notu Yükseltildi

Halka arz olan şirketler arasında dikkat çeken Tarkim Bitki Koruma Sanayi Ve Ticaret A.Ş’nin, kredi derecelendirilmesi açıklandı. Detaylar haberde...
Tavan Rekoru Kıran Şirketin Kredi Notu Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Halka arz olan şirketler furyasına yakın bir zamanda katılan ve tavan rekoru kıran Tarkim Bitki Koruma Sanayi Ve Ticaret A.Ş’nin (TARKM), İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. (TURKRATİNG) tarafından kredi derecelendirilmesi açıklandı.

TURKRATİNG tarafından yayımlanan rapora göre şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A+, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1, görünümü ise pozitifi olarak kaydedildi.

Tarkim Kredi Derecelendirme
Kaynak: TURKRATİNG

Derecelendirme şirketi notu etkileyen unsurların şirket’in yüksek karlılığı, güçlü özkaynakları, yüksek likiditesi ve tecrübeli yönetiminin yanı sıra, ana ortağı olan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin destekleme gücü olduğu belirtildi. Ayrıca notu baskılayan unsurların ise faaliyet alanındaki pazar hacminin henüz düşük olması ve yatırım süreçlerinin devam etmesi olarak bildirildi.

Söz konusu raporda şu ifadeler yer aldı:

“Halka arz işleminden elde ettiği fonların mali yapıya olumlu etkisi ve halka açık bir kuruluş olması sebebiyle kurumsal yönetim ilkelerine uyum konusunda göstermesi beklenen gelişim göz önüne alınarak, görünüm pozitif olarak belirlenmiştir.”

GCM Yatırım Banner

TURKRATİNG’in raporunda şirketin aktiflerinin, incelenen tüm dönemlerde büyümesini sürdürdüğünü kaydetti. Ayrıca hasılatın her dönem arttığı bildirildi.

Bunun yanında Tarkim’in kârlı yapısının önümüzdeki dönemlerde sürdürmesinin beklendiği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.