Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Görüp Devre Kesti! Şirket İçi Pay Değişimi İşe Yaradı

Derimod'da şirket içinde gerçekleşen pay değişimi olumlu karşılandı. Hisseler tavan görüp devre keserken, değişimin detayları şu şekilde:
Tavan Görüp Devre Kesti! Şirket İçi Pay Değişimi İşe Yaradı
HABER GİRİŞ

Derimod içinde pay değişimi yapıldı. Dün gerçekleşen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilen pay devir işlemleri bugün hisselerin dik yükselmesini sağladı. Yüzde 10’u bulan yükseliş sonrasında hisseler devre kesti. Hisseler son 24 saatte 14,7 liradan 18 liraya kadar yükseldi.

Dün KAP’a yapılan bildirime göre; Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin pay sahiplerinden olan ve birlikte hareket eden Ümit ve Zerrin Zaim, Derimod Deri Konfeksiyon Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Derimod Pazarlama) paylarını devretti.

Zaim çifti, Derimod sermayesinin yüzde 36,46’sını temsil eden 19.690.150 adet 19.690.150 TL nominal değerli tüm paylarını, 5 Aralık tarihinde Derimod Pazarlama şirketine devretti. 16,52 lira fiyattan satılan hisseler sonucunda Derimod Pazarlama’nın Derimod (DERIM) sermayesindeki payı yüzde 72,996 oldu.

Derimod Pay Devri
Kaynak: KAP

Bildirimin devamında, “Derimod Pazarlama sermayesinin tamamı, birlikte hareket eden Zaim Ailesi üyelerine ait olduğundan şirketimizin yönetim kontrolünde herhangi bir değişiklik olmamıştır,” ifadelerine yer verildi.

Bugün KAP’a yapılan bildirimlerde ise pay satış işlemlerinin detaylarından bahsedildi. Ümit Zaim’in sahip olduğu 14.784.410 TL nominal değerli pay 16,52 liradan Derimod Pazarlama’ya satıldı. Zerrin Zaim’in Derimod’da sahip olduğu 4.905.740 TL nominal değerli pay da 16,52 liradan Derimod Pazarlama şirketine devredildi.

GCM Yatırım Banner
Bu pay devri işlemleri sonucunda DERIM kodlu hisseler borsada tavan yaptı ve 18 lirada seyretmeye başladı.
DERIM Hisse Fiyatı - 06.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 4 Aralık’ta 14,7 liraya kadar gerilemişti. Daha sonra yükselişe geçen hisseler, dünkü işlemlerde 16,61 liraya kadar yükseldikten sonra hafif gerileme gösterip günü 16,37 liradan tamamlamıştı. Bugünkü işlemlere ise 16,29 liradan başladıktan hemen sonra 18 liraya fırlayıp devre kesti.

Derimod hisseleri 2023 yılının büyük kısmını kazançla geçirmeyi başardı. Şubat ayında başlayan 6,6 liradan başlayan yükseliş eğilimi bir süre dalgalı seyretse de daha sonra güçlendi ve Eylül başında 20,44 liraya ulaşarak rekor kırdı. Ardından 14 lira sınırına gevşeyen hisseler, Kasım itibarıyla yeniden toparlanma gösterdi.

Derimod hisseleri geçen haftanın ortasında göre yüzde 10,43 oranında kazanç sunarken, aylık yüzde 25 getiriye sahip. Yıllık getirisi ise yüzde 72 civarında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.