Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tatlıpınar Enerji’nin GES Atağı Borsada Yükselişi Getirdi

Tatlıpınar Enerji bugün KAP üzerinden önemli bir adımı daha tamamlayarak Güneş Enerjisi Santrali kapasite artırımının resmi olarak kabul edildiğini duyurdu. Detaylar haberde;
Tatlıpınar Enerji’nin GES Atağı Borsada Yükselişi Getirdi
HABER GİRİŞ

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Tatlıpınar RES Projesi’nin Güneş Enerjisi Santrali (GES) kapasite artırımının T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Balıkesir ilinde bulunan ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen EÜ/3887-5/2355 lisans numarasına sahip Tatlıpınar RES Projesi kapsamında, sahada imalatı tamamlanan 24,85 MW kurulu güç kapasitesine sahip yardımcı kaynak GES’in, 12 Haziran’da mevzuata uygun olarak kabul edildiği bildirildi.

Söz konusu kapsamda, santralin 13 Haziran 2024 tarihi itibarıyla ticari enerji üretimine başlayacağına işaret edildi.

Tatlıpınar Enerji, yatırım programına uygun şekilde yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı santrallerini devreye almaya devam ettiğinin altını çizdi.

12 Haziran 2024 itibarıyla şirketin yönetiminde söz sahibi olduğu işletmelerin toplam kurulu gücünün ise 263,85 MW’a ulaştığı belirtildi. Mevcut hibrit ve kapasite artırımı yatırımlarının tamamlanmasıyla, yönetimdeki toplam kurulu gücün 349,10 MW düzeyine ulaşmasının planlandığı eklendi.

GCM Yatırım Banner

Borsada TATEN koduyla işlem gören şirket payları Ağustos 2023’te pay başına 22,5 liradan halka arz edilmişti. Gün içinde 27,26-28,32 lira aralığında işlemlerini sürdüren hisse TSİ 16.16 itibarıyla yüzde 3,16 artışla 28,14 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın