Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tatlıpınar Enerji’den Müjde! O Projesi Üretime Geçti

Tatlıpınar Enerji bugünkü KAP bildirisiyle Balıkesir'deki rüzgar enerjisi projesinin ticari üretime başladığını duyurdu. Proje detayları haberin içerisinde;
Tatlıpınar Enerji’den Müjde! O Projesi Üretime Geçti
HABER GİRİŞ

Hisse başına 22,50 liradan Ağustos 2023’te işleme başlayan halka arz Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildiri paylaştı. Tatlıpınar Enerji KAP bildirisinde, RES projesinin 3 türbininin geçici kabulü hakkında detay verdi.

Balıkesir ilindeki Tatlıpınar Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesinin sahada montajı tamamlanan 14,40 MW kurulu güç kapasitesine sahip 3 türbininin, 23 Şubat 2024 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından mevzuata uygun olarak geçici kabul edildiğine işaret edildi.

Tatlıpınar Enerji bugünkü KAP bildirisinde, bakanlık tarafından geçici olarak kabul edilen projenin ticari enerji üretimine 24 Şubat 2024 (Dün) tarihinden itibaren başlandığı belirtildi.

Şirket, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine devam ettiğini ve 23 Şubat 2024 itibarıyla yönetimindeki işletmelerdeki toplam kurulu gücün 229,40 MW’a ulaştığını açıkladı.

Tüm bunlara ek olarak mevcut hibrit ve kapasite artışı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte toplam kurulu gücünün 349,10 MW’a çıkması hedeflendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada TATEN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına aylık bazda yüzde 16,9 oranında kazandırdı. Hisse 23 Şubat Cuma günkü kapanışını yüzde 2,8 düşüşle 43,02 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.