Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tatar: Rusya ile İlişkimize Önem Veriyoruz

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar, Rusya ile ilişkilere büyük önem verdiklerini belirtti. Detaylar haberde...
Tatar: Rusya ile İlişkimize Önem Veriyoruz
HABER GİRİŞ

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Üst Düzey Haftası’na katıldı. Orada Rusya’ya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, dost ülkelerle ticari potansiyele sahip bağları geliştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi. Rusya’nın da bu ülkelerden biri olduğunu bildirdi.

Bu kapsamda Rusya ile ilişkilere büyük önem verdiklerini belirterek bunun büyük ölçüde Rusya-Türkiye’nin yakın ilişkilerinin sonucu olduğunu belirtti.

Türkiye üzerinden bağlantıları olduğunu belirten Tatar, “Rusya ile ticaretimiz var. Buna ticari ve tarım ürünlerimizin tedariki de dahil. Türk şirketleri üzerinden ticaretimiz var. Bana göre ticareti kesinlikle genişletmeliyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Rusya’dan Kuzey Kıbrıs’a Türkiye üzerinden uçak trafiğinin çok yoğun olduğuna dikkat çekerek, “Rusların Moskova’dan havalimanımıza doğrudan seferler düzenlemeyi kabul edeceğini umuyorum” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Rusya ve Kuzey Kıbrıs arasında doğrudan seferlerin açılmasıyla ilgili görüşmelerin geçen yıldan beri devam ettiğini, lakin henüz hiçbir somut adımın atılmadığını aktardı.

Tatar, Kuzey Kıbrıs’ta en az 50 binden Rus vatandaşın yaşadığını iki ülke arasında doğrudan uçak seferlerinin büyük önem taşıdığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.