Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tasarruf Tedbirleri Taşrayı Vurdu: O Birim Kapanıyor

Kamuda tasarruf tedbirleri genişletilmeye devam ediyor. Şimşek, taşra teşkilatlarına verilen kaynaklarda tasarruf için alınan kararı duyurdu.
Tasarruf Tedbirleri Taşrayı Vurdu: O Birim Kapanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta başında kamuda tasarruf paketini paylaşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten tasarruf tedbirlerine ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şimşek, son açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanlığının taşra teşkilatlardan olan malmüdürlükleri için alınan kararı duyurdu.

Cumhurbaşkanı Genelgesi’yle Bakanlığa bağlı malmüdürlükleri için yeniden yapılandırma talimatı verdiğini açıklayan Şimşek, “İlk aşamada 100, ikinci aşamada da 200 olmak üzere 300 malmüdürlüğünün kapatılması sağlanacak” dedi.

Bakan, “Malmüdürlüklerinin yaptığı görevler, bundan böyle hizmet birleştirilmesiyle il merkezlerinden veya belirli kriterlere göre seçilmiş başka bir malmüdürlüğümüz tarafından yerine getirilecek” diye ekledi.

Alınan bu kararla kamuda kaynak kullanımında etkinliğin amaçlandığını söyledi. Taşra teşkilatlarına verilen kaynaklarda önemli bir tasarruf sağlanacağını savundu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın