Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes, Audi A5 SB ve BMW 4 GC’ye C Sport Coupe’la Cevap Verebilir!

Audi ve BMW'nin orta seviye dört kapılı sport modellerine karşı Mercedes'in C Serisi'ne uyarlanmış spor sedan çizimleri geldi!
Mercedes, Audi A5 SB ve BMW 4 GC’ye C Sport Coupe’la Cevap Verebilir!
Son Güncelleme: 
Yorum

Sportif sedan akımını bizlere aşılayan kim diye baktığımızda direkt olarak Audi’nin 2007 yılında tanıtımını yaptığı A5 Sportback‘i söyleyebiliriz. İlk B8 serinin 9 yıllık üretiminden sonra ikinci etapta B9’a geçilmişti. Markaların SUV olsun sedan olsun dar yapıda seyreden segmentleri, yüksek ölçüde genişletilmeye gitmişti. Mercedes belki de bu kısımda son kasasıyla çıkan CLS dışında bir alt basamakta değerlendirilen diğer Alman rakiplerinin karşısına koyacak aracı için “geç kaldı” yorumunu yapabiliriz.

Haklı olarak sorulan sorular içerisinde; BMW X6 ve 6 Serisi GT‘ye karşı planlar yapılmışken neden C Coupe‘ye yapılacak bir dört kapı düşüncesi yoktu! Bazı özel çizimlerle bunun olabileceği kanıtlanmış. Avantajlı yönlerin çok olduğu inancıyla, olabilecek yeni C Gran Coupe tarzı, tahmin edilenden daha iyi olabilir.

Çizilen resimlerde güncel C Serisi’nin, Coupe’ye yönelik orantılı farklılaştırılma çalışmasını görüyoruz.

Mercedes Audi A5 Sb Ve Bmw 4 Gc Ye C Serisiyle Cevap Verebilir C Coupe Arka Gorunum

Yapılan işin aslında pekte kafa yorulacak bir kısmı yok. Sadece düşünce tarafında! Önceden hazırlanmış olan karosere sadece rakipsel düzeyde eklemeler yapılacak.

Muhtemelen C’den türetilen bir GT olursa ismi de CLC olurdu.

Mercedes Audi A5 Sb Ve Bmw 4 Gc Ye C Serisiyle Cevap Verebilir Audi A5 Sportback

Üst klasmanla aynı çizgileri taşıyan C Coupe’ye yeni spor dört kapı tarzı yakışmayacak gibi düşünülse de tasarımdan yeni formu yeterli duruyor.

Audi’den sonra gösterilen BMW 4, küresel satışlarda inanılmaz işler yapıyor.

Mercedes Audi A5 Sb Ve Bmw 4 Gc Ye C Serisiyle Cevap Verebilir Bmw Gt 4

Mercedes bir şey yapmıyorsa bu gecikmesinin nedeni vardır diye düşünüyoruz. Belki Audi A5 Sportback ezberlenmişti ve uzun süre aynı yapıda götürülmüştü. BMW 4’ün bir anda çıkarak ortama yeni bir soluk getirmesi, satışların %54′lik kısmının küresel açıklanması da ilgi düzeyini açıklıyor.

İlginizi Çekebilir :

2018 Yeni Mercedes A Seris L
2018 Yeni Mercedes A – Serisi L Göz Alıcı Tasarımıyla Gösterildi!

Coupe ve cabrio araç tercihlerine göre daha kullanışlı alanlar sunan dört kapı spor araçlar, tamamen istek ve ihtiyaçlardan doğmuştur. Kısacası Mercedes neden Porsche Panamera ve Audi A7 Sportback‘in karşısına bomba gibi bir otomobil sunmuşken, alt klasmanda A5 VE 4 Serisine hamle yapmadı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu