Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarkim Bitki Koruma Halka Arz ve Talep Toplama Detayları

Tarkim Bitki Koruma halka arz oluyor. Hisse kodu, arz fiyatı, kaç lot talep girileceği olmak üzere tüm detayları sizler için derledik.
Tarkim Bitki Koruma Halka Arz ve Talep Toplama Detayları
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), geçtiğimiz hafta yayımladığı bültende Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzını onayladı. Küçük yatırımcıların halka arzlara olan ilgisi her geçen gün artarken, SPK’nın onaylara ara vermemesi de bu durumu destekliyor.

Geçen hafta talep toplama işlemi gerçekleşen Ebebek Mağazacılık’ın halka arzına 3,9 milyonla rekor katılım gerçekleşti.

Tarkim Bitki Koruma’nın talep toplama işlemleri ise yarın başlıyor. Şirketin halka arzı, Halk Yatırım ve Vakıf Yatırım’ın liderliğinde 5-6 Eylül 2023 tarihlerinde, 107,50 TL sabit fiyattan talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Şirket payları TARKM koduyla satışa sunulacak. Sermaye artırımı yöntemiyle 5.000.000 TL nominal değerli payın halka arz edilmesiyle halka açıklık oranı yüzde 23,81, halka arz büyüklüğü ise 537.500.000 TL olacak.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcılar tüm aracı kurumlardan halka arza katılım sağlayabilecekler. Dağıtıma çıkacak 5 milyon lotun tamamı eşit dağıtım şeklinde satılacak. Bu durumda son halka arzlardaki kadar katılım olursa, kişi başı 1-2 lot düşecek.

Tarkim Bitki Koruma Ne İş Yapar?

Şirketin yüzde 40 hissesi Gübre Fabrikaları’na, yüzde 60 hissesi ise Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği’ne ait.

Geçen yıl 711,2 milyon TL hasılat yapan şirket, 7.800 metrekare alanı kapalı olmak üzere toplam 20.020 metrekare arazi üzerinde bitki koruma ürünleri imalatı, satış ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteriyor.

Yıllık 12.080 ton üretim kapasitesine sahip olan şirket  Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun 157 adet zirai ilaç ruhsatına sahip.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın