Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK, Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki’nin Halka Arzını Onayladı

31 Ağustos tarihinde paylaşılan Sermaye Piyasası Kurulu bülteninde Gıpta Ofis ile Tarkim Bitki’nin halka arzı onaylandı. İşte detaylar;
SPK, Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki’nin Halka Arzını Onayladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 31 Ağustos tarihli bültenini paylaştı. Kurul, Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon ürünleri İmalat Sanayi A.Ş ile Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka arzını onayladı.

Haftalık bültende yer alan bilgilere göre Gıpta Ofis’in 100 milyon TL olan mevcut sermayesi, 32 milyon TL bedelli şekilde artarak 132 milyon TL’ye çıkacak. 8 milyon TL nominal değerli C grubu hamiline yazılı paylarla birlikte toplam 40 milyon TL payın halka arzı gerçekleştirilecek ve 1 TL nominal değerli paylar 20,90 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

SPK, Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki’nin Halka Arzını OnayladıKaynak: SPK

Tarkim Bitki Koruma, 16 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli artırımla 21 milyon TL’ye yükseltecek. Sermaye artırımı esnasında oluşan 5 milyon TL’lik payın satışı yapılacak. 1 TL nominal değerli paylar 107,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Gıpta Ofis’in halka arz büyüklüğü 836 milyon TL, halka açıklık oranı ise yüzde 30,30 düzeyinde olacak.

GCM Yatırım Banner

Tarkim Bitki’nin halka arz büyüklüğü 537 milyon TL, halka açıklık oranı ise yüzde 23,81 seviyesinde gerçekleşecek.

Kurul, bültende internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 25 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılacağı belirtilirken 13 şirketin de borçlanma aracı ihracına onay verildi.

SPK, Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki’nin Halka Arzını OnayladıKaynak: SPK

Kurul, Nural Portföy Yönetimi A.Ş’nin yatırım danışmanlığı faaliyet izni ile yetki belgesi verilmesi talebini olumlu karşıladı. Ayrıca Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Dokuzuncu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.