Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Girişimcilere Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, kırsal kalkınma destekleri kapsamında düzenlenen "Uzman Eller Projeleri" için 2023 yılı başvurularının alınmaya başladığını açıkladı. Detaylar haberde;
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Girişimcilere Hibe Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Uzman Eller Projeleri” için 2023 yılı başvurularının alınmaya başlandığı açıklandı.

81 ilde yürütülen “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri” başvuruları için detaylar da açıklandı.

Uzman Eller Projeleri için 2023 Başvuruları Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, başvurusu uygun bulunan girişimcilere proje kapsamında 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe desteği verileceği belirtildi.

Proje çerçevesinde bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulanacak projeler için hibe desteğinden faydalanabilecekler şu şekilde kategorilendirildi:

  • Kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun kişiler
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişiler
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @trgmresmi

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında kırsal kalkınmada uzman eller projelerinin desteklenmesi hakkındaki tebliğe göre proje ile genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması; bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliğin desteklenerek bu faaliyetlerin eğitimli kişiler tarafından yapılmasının teşvik edilmesi hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini artırmak ile kırsal alanda tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara hibe desteği verilmesi hedefleniyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Belirtilen mevzuattaki nitelikleri karşılayan girişimciler, e-devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 tarihi saat 23.59’a kadar uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştirebilecek.

Başvuruda sırasında verilmesi zorunlu olan belge ve dokümanlar, başvuru işlemi esnasında online olarak sisteme yüklenecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın