Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 4 Yardımcı Görevden Alındı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda yine değişiklik yapıldı. Bakan Pakdemirli’nin ardından 4 yardımcı Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden alındı.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 4 Yardımcı Görevden Alındı
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı’nın 4 yardımcısı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden alındı. Değişiklik, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görevden ayrılmasından bir ay sonra geldi.

4 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’nin boşalan koltuğuna Vahit Kirişci atanmıştı.

Bugün bakanlıkta yeni bir değişiklik yapılırken görevde alınan 4 isim yerine yeni atamalar yapıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı Resmi Gazete
KAYNAK: Resmi Gazete

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece ve Fatih Metin görevlerinden alındı. Boşalan koltuklara Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki, Ebubekir Gizligider atandı.

Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı dışında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda değişiklik yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, görevden alındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu