Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taraftarların Yüzü Sonunda Güldü! Fenerbahçe Lider Oldu

Bu yıl şampiyonluğu kaçıran Fenerbahçe umduğunu borsada buldu. İlk yarının lideri olan kulübün hisseleri taraftarlarının yüzünü borsada güldürdü.
Taraftarların Yüzü Sonunda Güldü! Fenerbahçe Lider Oldu
HABER GİRİŞ

Temmuz ayına girişle birlikte 2024’ün ilk yarısı sona ermiş oldu. Yılın ikinci yarısında borsada vergi gündemi baskın görünürken, ilk yarıda spor endeksinin şampiyon ismi belli oldu. 2023-24 Süper Lig şampiyonu Galatasaray olsa da borsada gösterdiği tavan performansla Fenerbahçe liderliği ele aldı.

Spor endeksi 2024’ün ilk 2 çeyreğinde yüzde 40’a yakın primlenirken, spor kulüplerinin yılın ilk yarısına ilişkin performanslarında Fenerbahçe öne çıktı.

Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan kulüp, 2024’ün ilk 6 aylık döneminde yüzde 107’ye yakın yükseliş yaşadı. FENER kodlu hisseler yazım anında da artıda kayda geçti.

Borsa dünkü vergi açıklamaları sonrası düşüş görürken, FENER hisseleri yazım anında yüzde 3’ün üzerinde artıda 187.2 liradan işlem gördü.


Transfer sezonunun açılmasıyla hareketlilik gören diğer spor hisselerinde Galatasaray (GSRAY) ve Trabzonspor (TSPOR) kazandırırken, Beşiktaş (BJKAS) kayıp yaşattı.

Galatasaray hisseleri senenin ilk yarısında yüzde 40,2, Trabzonspor yüzde 36,5 primlendi. Son dönemdeki taban serisi ile değerinde düşüş gören Beşiktaş hisselerindeki artış ise yüzde 19,7 ile sınırlı kaldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın