Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tapdi Oksijen Büyüme Amaçlı Yaptığı Yatırımlarını Duyurdu

Borsa İstanbul’da TNZTP koduyla işlem gören Tapdi Oksijen, yatırım hamlelerini kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar;
Tapdi Oksijen Büyüme Amaçlı Yaptığı Yatırımlarını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret (TNZTP), 21 Temmuz tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni yatırımlarını açıkladı. Şirket, yeni adımlarını operasyonel faaliyetleri geliştirmek ve büyüme amacıyla attığını duyurdu.

Şirket daha önce İzmir ili Balçova ilçesinde ana taşınmaz üzerindeki alışveriş merkezi ve otel/rezidans binasından oluşan kompleks yapının tamamının satın alınacağını açıklamıştı. Söz konusu maddi duran varlık alımının, şirket hisse devri yöntemiyle gerçekleştirileceğine karar verildi.

Yeni Şirketin Yüzde 45 Oranındaki Hissesi Devredilecek

Bu kapsamda söz konusu taşınmazı mülkiyetinde bulunduran şirket bölünme ve satışa konu taşınmazın bölünen yeni şirkete aktarılması işlemlerini tamamlamasının ardından yeni şirketin yüzde 45 hissesinin Tapdi Oksijen tarafına devredileceği belirtildi.

Konuya ilişkin 7.750.000 dolarlık ön ödemelerin yapıldığı, kalan 7.500.000 dolarlık kısmının taşınmazın yeni şirket üzerine geçtiği tarihte ödenmesinin planlandığı ifade edildi.

Tüm işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte 16 Kasım 2023’te kalan tutarların ödeneceği ve şirketin kalan yüzde 55’lik hissesinin tamamının şirkete devredileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Tapdi Bazı Taşınmazlarını Satacak

Şirket, açıklanan satın alma işleminden dolayı nakit ve nakit benzeri varlık dengesinin muhafaza edilmesi ve şirketin borç yükünün artırılmaması amacıyla bilançosunda yatırım amaçlı gayrimenkuller kaleminde yer alan Osmangazi Dağdibi’nde ve İzmir Balçova’da bulunan taşınmazların satışa çıkarılacağını duyurdu.

KAP üzerinden paylaşılan metinde, sahip olunan yatırım amaçlı varlıkların satışından elde edilen kaynağın mevcut operasyonel faaliyetleri geliştirmek ve büyütmek amacıyla kullanılmasının sağlanacağı kaydedildi.

Devam eden süreçte yeni kurulacak şirket bilgilerinin ve satışa konu gayrimenkullerin bedellerin belirlenmesi ile ilgili açıklamaların zamanı geldiğinde paylaşılacağı bildirildi.

Tapdi Oksijen Borsa İstanbul Performansı

2023’ün başında 10,2 TL üzerinden halka arz edilen Tapdi Oksijen, 21 Temmuz saat 16:00 itibarıyla 29 TL’den işlem görüyor. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 16,7, aylık yüzde 14 oranında değer kazandı.

Şirketin piyasa defteri/defter değeri 2.79 düzeyinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.