Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tanınmış Kripto Analisti Paylaştı: Bitcoin’de Parti Yakın!

Ünlü kripto analisti Michael van de Poppe, paylaştığı analizde, BTC’nin yeni bir partinin eşiğinde olduğunu söyledi. Ayrıntılar haberde…
Tanınmış Kripto Analisti Paylaştı: Bitcoin’de Parti Yakın!
HABER GİRİŞ

Kripto para yatırımcılarının takip ettiği başlıca analistlerden Michael van de Poppe, Bitcoin için yeni tahmini paylaştı. Van de Poppe, BTC’nin önemli bir yol ayrımına geldiğini belirterek, partinin yakın olduğun söyledi.

Analistin tahmini, kripto para birimi 30.000 dolar yakınlarında fiyatlanırken geldi. BTC yazım itibarıyla 579 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 27.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Poppe’nin değerlendirmesinde, partinin 29.800 dolarlık direnç bariyerinin üzerinde başlayıp sağlam bir destek temeline geçtiğini vurgulayan kayda değer bir yükseliş hissi dikkat çekti.

Michael van de Poppe Bitcoin analizi
Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter

Kripto para birimi en son 13 Temmuz’da 31.800 dolara kadar çıkmış ve o dönemden bu yana kayıplarını artırdı. Düşüş 28.500 dolara kadar sürdü ve BTC bu bölgeden destek buldu. Son 24 saatte ise fiyat yeniden 30.000 dolara yaklaştı.

Fiyattaki bu yükseliş, bir Bitcoin spot ETF’inin potansiyel onayını çevreleyen artan iyimserliğe bağlanabilir. Endüstri uzmanları, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netlik zorunluluğunun altını çizdiğinden, bu uzun süreli konsolidasyon aşamasının, kripto para birimi ortamına hakim olan daha geniş duyguyu yansıttığını belirtiyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock olmak üzere pek çok büyük şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. SEC’in vereceği olası bir onayın, kriptonun kurumsa düzeyde kabulü olacağı ve fiyatta büyük bir yükselişi beraberinde getireceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.