Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Taksiciler Esnaf Odası Duyurdu: Tekrar Zam Talep Edilecek

İstanbul'da bugün ulaşım ücretlerine yapılan zam kararı taksicileri memnun etmedi. Taksiciler Esnaf Odası Başkanı tekrar zam talep edeceklerini duyurdu.
Taksiciler Esnaf Odası Duyurdu: Tekrar Zam Talep Edilecek
Yorum

İstanbul’da toplu ulaşıma bugün getirilen yüzde 29,10 oranında zammın ardından Taksiciler Esnaf Odası’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Taksilere yapılan zam oranının yetersiz kaldığı, yeni bir fiyat güncellemesi gerektiği bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısının ardından Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’dan geldi.

Aksu, UKOME toplantısında en az yüzde 50 oranında zam teklifinde bulunduklarını açıkladı. Taksicilerin tüm giderlerinin yüzde yüzün üzerinde arttığının altını çizdi.

Taksilere yapılan zammın düşük kaldığını belirterek, “Giderlerimiz için tekrar zam talebinde bulunacağız” dedi.

1 Ocak’tan İtibaren Yüzde 40 Oranında Zamlı Tarife Uygulanacak

Bugünkü toplantıda taksimetre ücretlerine yüzde 40 oranında zam kararı alındığını söyleyen Aksu, “Giderlerimize karşı tekrar zam talebinde bulunacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Ocak ayının ilk gününden itibaren taksimetre ayarı yapılacağını ve yüzde 40 oranındaki zamlı tarifenin uygulanacağını ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu