Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tahsisli Sermaye Artırım Sürecini Tamamlayan Nurol GYO’nun Hisseleri Yükseliyor

Sermayesini güçlendiren Nurol GYO SPK'dan onay aldığına dair duyuru metnini yayınlarken, hisseleri %0,3 civarında yükseliyor.
Tahsisli Sermaye Artırım Sürecini Tamamlayan Nurol GYO’nun Hisseleri Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. iki hafta önce sermayesini güçlendirmek için attığı adımın onaylandığına dair duyuru metnini yayımladı. Esas Sözleşmesi’ndeki değişikliği, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildiren Nurol GYO’nun hisseleri bugünkü işlemlerde sınırlı yükseliyor.

Nurol GYO, tahsisli sermaye artırımı yaparak 295 milyon olan kayıtlı sermayesini 310 milyon 200 bin liraya yükseltti. Hissedarların rüçhan hakkı kısıtlanarak toplam satış tutarı 190 milyon lira olacak şekilde sermayesini güçlendiren şirket, 23 Şubat’ta Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunmuştu.

25 Şubat’ta SPK’dan onay alan Nurol GYO, “Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin Başvuru”yu 8 Mart’ta gerçekleştirdi. Bugün ise KAP’a Esas Sözleşmesi’nin değişikliği için başvuruda bulunulduğunu bildirdi.

Dünkü işlemleri 13,87 liradan sonlandıran NUGYO kodlu hisseler, bugünkü açılışta 14 lira sınırını aştı.
Nurol GYO Hisseleri %0,22 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Güne güçlü yükselişle başlayan hisseler daha sonra bir miktar kâr satışıyla karşılaştı ve TSİ. 12.25 sularında %0,22 oranında yükselişle 13,91 lirada seyretmeye başladı.

Hisselerdeki fiyat hareketi haftalık bazda %0,35 kayba işaret ederken, aylık %12,51 kazanç gösteriyor. Yıllık bazda ise %76,76 oranında değer kazanımı kaydettiği görülüyor. Hisseler dünkü açılışta 14,80 lira ile bir yılın en yüksek seviyesini kaydetmişti.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin yukarı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda ilk direnç noktası 14,05 lirada bulunuyor. Eğer yön aşağı çevrilirken ilk destek seviyesi olarak 13,82 lira takip edilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.