Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tacirler Yatırım’dan Günlük ve Haftalık Portföy

BIST 100 endeksinin rekor haberlerini yinelediği günlerde öne çıkan ve getiri potansiyeli yüksek olan hisseler Tacirler Yatırım’ın portföyünde sıralandı.
Tacirler Yatırım’dan Günlük ve Haftalık Portföy
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafize Gaye Erkan’ın 2 Şubat Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra Merkez Bankası Başkanlığından ayrıldığını açıklaması ve Pazartesi gününden önce yeni ismin Fatih Karahan olarak açıklanmasının ardından korkulan olmadı. Borsa İstanbul, geçen hafta aldığı yükseliş ivmesini yeni haftada da koruyarak yeşil mumlara tutundu.

Açılışı 8716 puandan yaptıktan sonra saat 11.00 civarında 8781 puanı görerek rekor seviyesini yenileyen BIST 100 endeksi kimi hisseler için alım fırsatı sinyalini vermeye devam etti.

O hisseleri portföyünde toplayan Tacirler Yatırım’ın bugünkü bülteninde haftalık ve günlük öneriler yer aldı.

Tacirler Yatırım Günlük Teknik Analiz Bazlı Hisse Önerileri
Kaynak: Tacirler Yatırım

Tacirler Yatırım’ın günlük teknik analiz bazlı hisse önerilerinde; Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CIMSA), Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO), Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) yer aldı.

Yıllık yüzde 190’ın üzerinde prim gören CIMSA için Tacirler Yatırım’ın hedef fiyatı 36,56 TL olurken, yükselişe devam etmesi beklenen hisseler için stop-loss seviyesi 34,78 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

Hedef fiyatına yakın seviyede olan EKGYO için Tacirler Yatırım’ın beklediği seviye 10,28 TL olurken, stop-loss için belirlenen düzey 9,78 olarak kayda geçti.

Yıllık yüzde 220 artış yaşayan ve aracı kurumların öneri listelerinde başı çeken MGROS için Tacirler Yatırım’ın hedef fiyatı 436,20 TL, stop-loss seviyesi 415,20 TL oldu.

Geçen yıl yaşadığı düşüşe rağmen yıllık primini yüzde 100’ün üzerinde tutan THYAO için Tacirler Yatırım’ın hedef fiyatı 291,40 TL, stop-loss seviyesi 277,30 TL olarak belirlendi.

Tacirler Yatırım Haftalık Teknik Analiz Bazlı Hisse Önerileri
Kaynak: Tacirler Yatırım

Tacirler Yatırım’ın haftalık teknik analiz bazlı hisse önerilerinde; BİM Birleşik Mağazalar A.Ş (BIMAS), MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (MPARK), Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) ve Tekfen Holding A.Ş. (TKFEN) yer aldı.

Yıllık yüzde 200’ün üzerinde artış yaşayan BIMAS için Tacirler Yatırım’ın beklediği seviye 397,70 TL olarak belirlenirken, stop-loss seviyesi 357,20 TL olarak görüldü.

Geçen hafta 160,80 TL seviyesine kadar sarkan ve buna rağmen yıllık primini yüzde 100’de tutan MPARK için hedef 174,90 TL, stop-loss 157,20 TL oldu.

Primini yükseltmeye odaklanan PGSUS için ise hedef fiyat 828,90 TL, stop-loss seviyesi 744,50 TL olarak kayda geçti.

Geçen hafta en düşük 39,24 TL seviyesini gören TKFEN için 47,56 TL hedef olarak belirlenirken, stop-loss seviyesi 42,72 TL oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın