Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tabana Giden Hisseler için Temettü Açıklaması Geldi

Şirketlerin temettü kararları gelmeye devam ediyor. Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., yönetim kurulundan çıkan kar payı dağıtım kararını açıkladı.
Tabana Giden Hisseler için Temettü Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Bilanço sonrası genel kurul toplantılarını gerçekleştiren şirketler, temettü kararlarını paylaşmaya devam ediyor. Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcıları ile paylaştı.

Yönetim kurulunda alınan karar gereği 2023 yılı net dönem karının şirket bünyesinde bırakılacağı ve temettü dağıtımına çıkılmayacağı bildirildi.

Geçmiş yıllarda zarar kaydetmeyen ve 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunda net dönem kârı SPK’ya göre 128.541.533 TL, yasal kayıtlara göre ise 26.907.739 TL olan şirket, kar payı dağıtmamayı tercih etti.

FADE Hisse 27.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hissedarlarına temettü vermeyeceğini açıkladığı günde FADE kodlu hisseler yüzde 7 ekside kayda geçti.

Haftalık yüzde 10 değerlenen hisseler son bir haftada 16,63 liradan 20 lira seviyesine kadar çıksa da geçen hafta Cuma günü başlattığı yükselişi bugün bozdu. Bugünkü açılışı 19,32 liradan yapan FADE, yazım anında 18,77 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.