Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TAB Gıda Açıkladı! Halka Arza Hazırlanıyor

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK'ya başvurduğunu duyurdu. Detaylar haberde...
TAB Gıda Açıkladı! Halka Arza Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mayıs ayı içerisinde birçok şirket halka açılma kararı verirken bunlara bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin önde gelen hızlı servis restoran (HRS) zinciri işletmelerinden olan TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını açıkladı.

TAB Gıda resmi sitesinden yaptığı açıklamada halk arz için Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi yetkilendirdiğini duyurdu.

Şirket, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilmesi planlanan B grubu payların nominal değeri 46.483.400 TL olacağını belirtti. Söz konusu bu payların halka arz sonrasında çıkarılmış sermayesine oranının yüzde 18,5 olacağı ifade edildi.

TAB Gıda Hakkında

Bundan tam 29 yıl önce kurulan şirket, hızlı servis sektöründeki faaliyetlerine 1995 yılında Burger King’in ana franchise haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başladı.

TAB Gıda sorasında portföyüne 2006 yılında Sbarro’yu, 2007 yılında Popeyes’ı, 2010 yılında Arby’s, 2013 yılında Usta Dönerci’yi, 2019 yılında Usta Pideci’yi ve 2022 yılında ise Subway’i ekledi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 3.000’e yakın restoranıyla dünyanın en büyük 4’üncü restoran operatörü olan TFI TAB Gıda Yatırımları çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.