Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Szijjarto: Yaptırımlar Avrupa’ya Daha Çok Zarar Verdi

Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto, Rusya’ya uygulanan yaptırımların Avrupa’ya daha çok zarar verdiğini söyledi. İşte detaylar;
Szijjarto: Yaptırımlar Avrupa’ya Daha Çok Zarar Verdi
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşı başladığından beri Avrupa Birliği üyesi devletler Rusya’ya sert yaptırımlar uyguluyor. Bu kapsamda bazı devlet yetkilileri Rusya’ya yönelik hamlelerin Avrupa’ya büyük zararlar verdiğini söylüyor.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, yaptırımların Avrupa ülkelerine büyük bedel ödettirdiğini söyledi.

Kazakistan’ın Almatı şehrinde konuşan Szijjarto, yaptırımların kendileri için Rusya’dan bile çok büyük zorluklar yarattığını, Macaristan’ın Avrupa’da bu görüşe sahip azınlık ülkelerden olduğunu ifade etti. Bakan, bu yaptırım eylemlerinin üstesinden gelinmesi çağrısında bulundu.

Avrupa Birliği ülkelerinin koronavirüs salgının ardından enerjiyle ilgili sorunlar yaşamasına dikkat çeken Szijjarto, savaşın bedelinin çok yüksek olduğunu, bunu tüm Avrupa kıtasının ödediğini kaydetti.

Tavanı aşan enflasyon rakamlarına, gıda ve diğer mallar için artan fiyatlara dikkat çekti ve “Bu bizim savaşımız değil.” ifadelerini kullandı.

Avrupa’nın son 10 yılda ekonomik kapasite oluşturma konusunda çok istikrarlı bir yol izlediğini, ancak bunun Rusya’ya uygulanan yaptırımlarla bittiğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu