Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Suya Fahiş Zam! İstanbullulara Bir Darbe de İBB’den Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayından sonra Eylülde de suya zam kararı aldı. İstanbullular şimdiden tepki göstermeye başladı. İşte detaylar,
Suya Fahiş Zam! İstanbullulara Bir Darbe de İBB’den Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), geçtiğimiz Nisan ayında İstanbul’da suya yüzde 49,9 oranında zam yapmıştı. İBB yönetimi, İstanbul Su ve Kanalizasyon Dairesi Genel Kurulu’na çağrıda bulundu. Son bilgilere göre alınan kararla İstanbul’da konutlarda kullanılan suya yüzde 40,38 zam yapıldı. Yapılan zamlarla birlikte İstanbul’da 4,53 TL olan su fiyatı, 8,33 TL’ye yükseldi.

Yaşam maliyetlerinin her geçen gün daha artması, yükselen faturalar ve fiyatlardan dolayı zam kararı büyük tepkiye neden oldu. İstanbullulara bir darbe de İBB’den geldi.

Büyük Zamlar Yolda Görünüyor

Bilgilere göre İBB Yönetimi, su fiyatlarına kademeli olarak yüzde 99,8 ila yüzde 188,12 oranında zam teklifinde bulunacak. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 3’üncü olağanüstü toplantısında alınan kararla ilgili sosyal medya üzerinden eleştiriler başladı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 3’üncü olağanüstü toplantısında alınan kararla ilgili sosyal medya üzerinden eleştiriler başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu