Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suudi Bakan 2030 Vizyonu için Türk Müteahhitleri Davet Etti

Rusya’da faaliyetlerini büyük oranda durdurmak zorunda kalan Türk müteahhitler Suudi Arabistan’dan davet aldı.
Suudi Bakan 2030 Vizyonu için Türk Müteahhitleri Davet Etti
HABER GİRİŞ

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) üyeleri, Suudi Arabistan Belediye, Kırsal İşler ve Konut Bakanı Majid Al-Hogail’in davetiyle Arap Yarımadası’na gitti. Türk müteahhitlerin Rusya-Ukrayna savaşından sonra Rusya’daki projeleri sekteye uğramıştı. Bu çerçevede yeni projeler için Suudi Arabistan ile masaya oturuldu.

TMB, Al-Hogail ve heyeti ile Ankara’da bir araya geldi. TMB Başkanı Erdal Eren, Suudi heyet ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. Bakan Al-Hogail’in Türk müteahhitlerle bir araya gelmek istemesinin iş birliği açısından kararlılık göstergesi olduğunu aktardı.

Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu

Eren, Türk müteahhitlerin Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu projelerinde faaliyet göstermek için hazır ve istekli olduğunu söyledi. Birçok firmanın ülkede projelere dahil olabilmek için kayıt işlemlerini tamamlayarak yeterlilik için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Suudi Arabistan’ın kalkınma programlarına destek vermekten memnuniyet duyacaklarını vurguladı.

50 Milyar Dolarlık Bütçe

Bakan Al-Hogail ise Suudi Arabistan’ın vizyonu çerçevesinde belediyelerle ilgili projeler için 100 milyar doları aşkın, konut projeleri için ise ortalama 50 milyar dolarlık bütçe ayrıldığını paylaştı.

Türk müteahhitlerinin bilgi birikimlerine güvendiklerini, bölgede projelerde çalışmak için daha fazla Türk firması görmek istediklerini ifade etti. Projelerde Türk şirketlere gereken kolaylığın sağlanacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Al-Hogail, Türk müteahhitlerini emlak etkinliği “Cityscape Global”a davet etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.