Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Survivor Yeni Macerasına Borsa İstanbul Adasında Devam Edecek

Türkiye'nin en dikkat çekici yarışma programlarından olan Survivor, bildiğiniz gibi ciddi bir hayran kitlesine sahip. Her sezon rekor tazeleyen program, yeni bir maceraya atılıyor. İşte detaylar;
Survivor Yeni Macerasına Borsa İstanbul Adasında Devam Edecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başarılı program yapımcısı Acun Ilıcalı; Survivor ve O Ses Türkiye gibi birçok projenin mimarı. Yaptığı her program, reyting rekorları kırıyor ve sıralamayı yine yalnızca kendi programları bozabiliyor. Türkiye’nin en önemli gündem maddeleri bile bu programların gölgesinde kalıyor. Bu durum her ne kadar tartışmalara neden olsa da borsa gibi kurumların dikkatini fazlasıyla çekiyor.

Gelelim konumuza; geçtiğimiz haftalarda Borsa İstanbul tarafından oldukça önemli açıklamalar yapıldı. Artık Türkiye’nin önde gelen televizyon programlarının ve dizilerinin de artık Borsa İstanbul’da işlem görecekleri belirtildi. BIST Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ tarafından yapılan açıklamada, popüler dizilerin ve köprülerin borsada işleme açılarak, getirisinin yatırımcı ile paylaşılacağına değinilmişti.

Borsa İstanbul’da Survivor Macerası Ne Zaman Başlayacak?

Borsa İstanbul'da Survivor Macerası Ne Zaman Başlayacak?Himmet Karadağ’ın popüler dizilerin de borsaya girebileceğini söylemesinin ardından Survivor için Acun Ilıcalı ile görüşeceği açıklandı. Karadağ, “Survivor’ı bile borsada satacağım,” dedi ve programı yatırımcıya açmak istediğini belirtti. Bunun için görüşmelerin en kısa sürede Acun Ilıcalı ile görüşüleceğini ve randevunun verildiğini de söyledi.

Borsa İstanbul kapsamında daha birçok yeni ürünün işlem göreceği belirtiliyor. Karadağ, hafta içinde borsada görülen rekor seviyeleri yorumlarken, yapacakları yenilikler ile borsanın daha da hareketleneceğini söyledi. Diriliş Ertuğrul gibi reyting rekorları kıran dizilerin, borsada işlem görmesinin hem yatırımcı hem de ülke kapsamında faydalı olduğunu söyledi.

Diziler Borsada Nasıl İşlem Görecek?

Diziler Borsada Nasıl İşlem Görecek?Borsa hakkında bilgisi olan kişiler için birçok soru işaretine neden olan konu ile ilgili henüz tam detaylar paylaşılmadı. Dizi bittiği zaman, borsadaki durumunun ne olacağı ise en çok merak edilen konuların başında geliyor. Dizi mutlaka bir gün final yapacak ve bu durumda yatırımcılar nelerle karşılaşacak gibi bol soru işaretli konular var. Bildiğiniz gibi final yapmamak için birkaç sezon daha uzatılan diziler, genellikle seyirciyi tatmin edemiyor ve hüsranla final yapıyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ne gibi önlemler alınacağı ise henüz açıklanmış değil.

GCM Yatırım Banner

Himmet Karadağ şu tweet ile Borsa İstanbul’un yeni projelerini açıkladı:

Himmet Karadağ’ın konuşmalarına bakıldığı zaman, borsa için oldukça umutlu olduğu görülüyor. Bundan sonra sermaye piyasalarında daha güzel gelişmelerin ve projelerin gerçekleşeceğine değiniyor. Survivor gibi programlar, borsada büyük bir ilgi çekebilir; ama sürekliliğin sağlanması için ne gibi adımlar atılır, henüz bilinmiyor.

2017 yılında Borsa İstanbul, yeni ürünlere ve halka arzlara konu olacağa benziyor. Tarihi rekor kıran borsanın, yeni ürünlere hazır olduğu belirtilse de yatırımcının henüz bu yeniliklere karşı pek bilgisi olmadığı anlaşılıyor. Himmet Karadağ, “en az iki haftada bir yeni ürün veya yeni lansman” söylerini kullanıyor. Bu adımlarla birlikte sermaye piyasalarına hareketlilik getirileceğini ve borsanın itibarının yeniden yükseltileceğine değiniliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.