Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sürpriz Ağustos Temettüsü Bu Hafta Yatıyor

Ağustos ayında sürpriz temettü kararı alan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri için beklenen hafta geldi. Yatırımcılara o tarihte temettü ödemesi yapılacak.
Sürpriz Ağustos Temettüsü Bu Hafta Yatıyor
HABER GİRİŞ

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE), Ağustos ayının son gününde duyurusunu yaptığı ve bir ay sonra aldığı kararla tutarı artırdığı temettü ödemesini yapmaya hazırlanıyor.

Şirket, 31 Ağustos Perşembe günü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı kararda hisse başına brüt 0,2824 TL, net 0,2542 TL temettü ödemesi yapacağını bildirmişti.

11 Eylül Pazartesi gününde paylaştığı bildirimde ise temettü tutarında artış yapacağını duyurmuş, hisse başına brüt 0,5313 TL, net 0,4781 TL ödeme kararı almıştı.

Revize edilmiş haliyle temettü ödemeleri 13 Aralık Çarşamba günü yapılacak. Nakit temettü ödemeleri hesaplara iki gün sonra 15 Aralık Cuma gününde yansıyacak.

Haziran ayında halka arz olan ve arz büyüklüğü 266.64 milyon TL’ye ulaşan Forte, yatırımcıların yoğun talebiyle borsaya adımını attı.

GCM Yatırım Banner

14 Haziran 2023 tarihinde 12,12 TL’den işleme başlayan hisseler beşinci işlem gününde tavan bozdu, sonraki günlerde volatil hareketlere tanık oldu.

Aylık yüzde 8’in üzerinde düşüş yaşasa da şirket hisseleri (FORTE) son günlerde pozitif bölgeye geçiş yaparak geçen haftayı yüzde 4’e yakın artıda ve 69,75 TL’den kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.