Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Suriyeli İştirakiyle İşleri Yolunda Gitmeyen Hateks’in Hisseleri Sert Düşüyor

Tekstil devi Hateks'in Suriyeli iştirakiyle ülkede yaşanan iç savaş nedeniyle işbirliği bozulmak üzereyken hisseleri %2'den fazla düşüyor.
Suriyeli İştirakiyle İşleri Yolunda Gitmeyen Hateks’in Hisseleri Sert Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş (Hateks) Suriye Arap Cumhuriyeti’nde bulunan iştirakiyle ilgili açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim gönderen Hateks, %88,50 oranla iştiraki olan Hateks Aldawlia Ltd. şirketiyle çalışmaların sürdürülemeyeceğinin anlaşıldığını söyledi.

Ülkede 2011 yılında başlayan iç savaş sonucunda şirket adına kayıtlı tesisler hasar gördü ve çalışmalar durdu. Hateks yaptığı bildirimle iştirakten döviz karşılığı alınacak yatırım avans ödemelerinin yasal kayıtlardan çıkarılması durumunu inceleyeceklerini söyledi.

Hateks, “Şirketimizin söz konusu iştirakten 31.12.2020 tarihli yasal kayıtlarında döviz karşılığı alacağı yatırım avans ödemeleri olan 40.532.933,42 TL ‘nin yasal kayıtlardan çıkartılıp çıkartılmaması hususunun ilk Genel Kurul gündemine sunulmasına karar verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Şirketin HATEK kodlu hisseleri ise haftanın son işlem gününde büyük kayıp yaşarken, 18 Şubat’ta başlattığı düşüşü sürdürüyor.
Hateks Hisseleri %2,07 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 22,2 liradan kapatan Hateks hisseleri, bugüne 22,4 liradan başladı. Açılışta 21,76 liraya kadar gerileyen hisseler, dalgalı bir seyir izledikten sonra TSİ 12.05 sularında 22,78 liraya kadar yükseldi. Ancak burada tutunamayarak düşüş eğilimi göstermeye başladı.

Hateks hisseleri TSİ 17.15 sularında %2,07 oranında düşüşle 21,74 liradan işlem görüyor. Hisselerin haftalık kaybı %6’ya yaklaşırken, aylık bazda %27,90 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda ise %79,05 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Hateks hisseleri, 18 Şubat’ta 30,44 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. O günden sonra başlayan düşüş eğilimi ise devam ediyor. Hisselerde düşüşün devam etmesi durumunda 21,27 lira seviyesi ilk destek olarak takip edilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın