Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Süperspor Otomobil Devi Koenigsegg Kripto ile Ödeme Kabul Edecek

İsveçli süperspor otomobil üreticisi Koenigsegg, araç satışlarında kripto para kabul edecek. Ayrıntılar haberin devamında...
Süperspor Otomobil Devi Koenigsegg Kripto ile Ödeme Kabul Edecek
HABER GİRİŞ

Kripto paraların her geçen gün daha fazla kabul gördüğü günümüzde, bir otomobil üreticisi yeni bir ortaklığa imza attı. İsveç merkezli süperspor otomobil üreticisi, kripto para yatırımcılarını ilgilendiren bir adım attı. Belirli kriptoların sahipleri artık varlıklarını kripto ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla Koenigsegg hiper arabaları satın almak için kullanabilecek.

Koenigsegg, yüksek performansa sahip lüks otomobil üreticisi olarak biliniyor. Firmanın otomobillerinin en ucuzu 1,9 milyon dolara mal olurken, bu fiyat 3 milyon dolara kadar çıkabiliyor. Lüks otomobiller son derece özelleştirilmiş olduğundan, sipariş verildikten sonra teslimat bir ila iki yıl sürüyor.

Listede Shiba Inu da Var

BitPay, Ashburn merkezli bir lüks otomobil bayisi olan Exclusive Automotive Group (EAG) ile işbirliği içinde olacağını ve Koenigsegg arabalarının kripto para birimiyle satın alınmasını kolaylaştırdığını duyurdu.

Lüks otomobil bayisi, BitPay ile bir anlaşma imzaladı ve EAG’nin Shiba Inu, Bitcoin, Ethereum ve BitPay tarafından desteklenen diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmesini mümkün kıldı.

Aston Martin, Bentley, premium elektrikli otomobil markası Karma Automotive ve diğer egzotik otomobillerin de satışını yapan mağaza, artık bu lüks otomobiller için BitPay ortaklığı aracılığıyla kripto para kabul ediyor.

GCM Yatırım Banner

Daha önce Berlin merkezli ayakkabı markası Atheist, Bitpay aracılığıyla SHIB gibi kripto para birimlerinin kabul edildiğini duyurmuştu. Lüks markalardan, teslimat şirketlerine ve özel yatlara kadar birçok işletme kripto para ile ödeme kabul ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın