Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SUNTK’ten Bedelsiz Kararı! Kocaer Çelik Yeni Şirket Kurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören Sun Tekstil bedelsiz kararını, KCAER şirket kuruluşu hakkında açıklamasını paylaştı. İşte detaylar;
SUNTK’ten Bedelsiz Kararı! Kocaer Çelik Yeni Şirket Kurdu
Yorum

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret (SUNTK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklamasını paylaştı. Şirket 600.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı kapsamında 135.600.000 TL olan çıkarılmış sermayesini 339.000.000 TL (yüzde 250) artırarak 474.600.000 TL’ye yükseltmeye karar verdi.

Karar kapsamında başta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu olmak üzere gerekli tüm başvuruların yapılacağı açıklandı.

SUNTK, bedelsiz sermaye açıklamasıyla güçlenerek günlük yüzde 9,2 artışla 54,8 TL’ye yükseldi.

KCAER’in Yeni Şirket Kuruluşu Tescillendi

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret (KCAER), 4 Temmuz’da yaptığı duyuruda yeni şirket kuruluşu hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, yenilenebilir enerji alanında faaliyet göstermek üzere 300.000.000 TL sermaye ile kurulacak Kocaer Enerji A.Ş’ye yüzde 99 pay sahibi olarak iştirak edileceğini daha önce duyurmuştu.

Bugün yapılan açıklamada 04.07.2023 tarihinde Aliağa Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından Kocaer Enerji A.Ş’nin kuruluşunun tescil edildiği, kuruluş ilanının Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlandığı ifade edildi.

KCAER, günlük yüzde 2 düşüşle günü 17,2 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu