Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SunExpress’in Almanya’dan Taşıdığı Yardımlar Antalya’ya Ulaştı

SunExpress öncülüğüyle Almanya ile Türkiye arasında kurulan hava köprüsünden, ilk seferini 10 tonluk yardım malzemesiyle tamamladığı açıklandı. İşte detaylar;
SunExpress’in Almanya’dan Taşıdığı Yardımlar Antalya’ya Ulaştı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli ve 11 şehrin etkilendiği depremlerin ardından bölgedeki yaraların sarılması için birçok şirket destekte bulunuyor. Yardımların transferi için havayolu şirketleri de destekte bulunan şirketler arasında yer alıyor.

Almanya’nın ulusal havayolu şirketi olan Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın ortak kuruluşu olan SunExpress de deprem bölgesine destekte bulunan öncü isimler artasında yer alıyor.

6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından bölgeye destek için harekete geçen SunExpress, Almanya ile Türkiye arasında kurulan hava köprüsüyle ilk yardım malzemelerini Antalya Havalimanı’na getirdi.

“Birlikte Destek Oluyoruz” İnisiyatifi ile Hareket Ediliyor

SunExpress, “Birlikte Destek Oluyoruz” düşüncesiyle Frankfurt’tan Antalya’ya ilk özel kargo uçağı seferi ile 10 ton yardım malzemesini dün gece Antalya’ya ulaştırdığını bildirdi. Afet bölgesine yardımların sürdürülebilmesi amacıyla söz konusu inisiyatifin başlatıldığın işaret edildi.

Böylece deprem bölgesine battaniye, hijyen ve gıda gibi malzemelerin hızlı bir şekilde ulaştırılması hedeflendiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

SunExpress’in 17 Şubat’ta hayata geçirdiği inisiyatifle, “DPD, FIEGE, time:matters, CB Customs Broker GmbH ve Lufthansa Cargoile yapılan iş birlikleriyle toplamda 1000 ton yardım malzemesi ulaştırılması hedefleniyor.

Böylece Almanya’dan bireysel olarak yapılan bağışların Türkiye’ye düzenli ve hızlı bir şekilde ulaştırıldığı ileri sürüldü.

Yardımlar AFAD Aracılığıyla İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak

SunExpress ve Lufthansa Cargo ile bağışların haftada birkaç kez düzenlenen özel seferlerle Frankfurt’tan Antalya’ya getirileceği bildirildi. Daha sonrasında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağına dikkat çekildi.

Arama kurtarma ve sağlık ekiplerinin deprem bölgesine ulaştırılması ile vatandaşların tahliyesi için bu zamana kadar toplam 306 özel uçuş gerçekleştirdiği söylendi.

Özel uçuşlar düzenleyerek yaklaşık 6 bin 500 arama kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye taşıdığını bildiren SunExpress, bu uçuşların dönüş seferlerinde ise yaklaşık 14 binden fazla depremzedenin bölgeden tahliyesinin sağladığı eklendi.

Sun Express tarafından deprem bölgesinden gerçekleştirilen tahliye uçuşlarındaki ücretsiz tarifesinin ise 1 Mart’a kadar uzattığı anımsatıldı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın