Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sunak’tan İngiliz Halkına 1 Milyon Konut Sözü

İngiltere Başbakanı Sunak, gelecek yılki seçimlerden önce genç seçmenlere yönelik 1 milyon yeni konut inşa etme için söz verdi. Detaylar haberin içerisinde;
Sunak’tan İngiliz Halkına 1 Milyon Konut Sözü
Yorum

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, yaptığı açıklamayla bir sonraki ulusal seçime kadar konut stoku eksikliğini gidermeye yönelik söz verdi. Sunak’ın bu adımı genellikle yüksek kiralar ödemek zorunda kalan ve satın alamayan bazı genç seçmenlere yönelik olduğu belirtildi.

Konut stoku eksikliğinin giderilmesi için gelecek yılki seçime kadar 1 milyon konut inşa etme sözü veren Sunak’ın genç seçmenler tarafından desteğinin azaldığına işaret edildi.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Sunak’ın kira ödeyen ve yüksek çocuk bakımı maliyetleriyle mücadele eden genç seçmenler arasında desteğin çöküşüne tanık olduğunu ileri sürdü.

İngiltere Konut Bakanı Michael Gove’un, planlama sisteminin engelini kaldırmak ve 2019 seçimlerinde belirlenen 1 milyon hedefine ulaşmak için yerel rızanın olduğu doğru yerlere evler inşa etmek için çalışacağı belirtildi.

Sunak açıklamasında, “Bugün, bu parlamentoda 1 milyon konut inşa etme yönündeki manifesto taahhüdümüzü yerine getireceğimizi teyit edebilirim. Bu, ülkemizin her köşesinde bir milyon tekil aile için güzel bir yeni ev.” ifadelerini kullandı.

Konutların kırsal alana beton dökülerek yapılmayacağını vurgulayan Sunak, planın İngiltere’nin büyük şehirlerinin kalbinde en çok ihtiyacın olduğu ve yerel desteğin olduğu yerlerde doğru evleri inşa etmek üzerine olduğunu kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu