Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sumaş Temettü Kararını, İzmir Fırça Varlık Alımını Duyurdu

Sumaş temettü Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü hakkında bilgilendirme yaparken İzmir Fırça da varlık alımını paylaştı. İşte detaylar;
Sumaş Temettü Kararını, İzmir Fırça Varlık Alımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da SUMAS koduyla işlem gören Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi, 2023 yılı için yatırımcılarını temettü ile ilgili bilgilendiren şirketler arasında yerini aldı. Şirket 2022 yılı karından hissedarlarına brüt 2 TL, net 1,80 TL nakit temettü ödeyeceğini açıkladı. Şirketin temettü verimi yüzde 1,7 seviyesinde oldu.

SUMAS, 2022 yılında net karını 44,5 milyon TL’den 53,6 milyon TL’ye çıkarmıştı. Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi hisseleri günlük yüzde 1 düşüşle 102 TL’den işlem görüyor.

İzmir Fırça’dan Duran Varlık Alımı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan İzmir Fırça (IZFAS), üretim kapasitesi ve verimliliğin artırılması amacıyla Yaşar Rulo Makine Sanayi’den toplamda 5 adet parmak rulo örme makinesi, dış cephe örme makinesi, saten örme makinesi aldığını duyurdu. Bunların bedelinin toplam 1.250.000 TL olduğu ve rulo üretiminde yüzde 40 üretim artışı hedeflendiği aktarıldı.

Ayrıca Borghi S.P.A’dan temizlik ve oto fırçaları üretiminde kullanılmak üzere 360.000 euro değerinde 2 adet R32 fırça çakma makinası alındığı, fırça üretiminde yüzde 30 üretim artışı hedeflendiği ifade edildi.

IZFAS, günlük yüzde 5,4 artışla 5,7 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın