Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Subaru’nun 7 Kişilik Ascent SUV Modelinden Ufak Detaylar!

Japon Subaru marka tarihinin en büyük 7 kişilik SUV modelini çıkartıyor. Ufak detaylarını yakaladığımız Ascent SUV'a buyrun beraber bakalım...
Subaru’nun 7 Kişilik Ascent SUV Modelinden Ufak Detaylar!
Son Güncelleme: 
Yorum

Subaru, Japon rakipleri Toyota, Mitsubishi ve Nissan’ın boy gösterdiği büyük SUV pazarına geç de olsa Ascent ile giriş yapıyor. Markanın boyutsal olarak en büyük aracı olacak. Biraz önce geç kaldı diye bir açıklamada bulunmuştum. Bunu dememdeki sebep; markanın 4×4 altyapısının şahane sistemler üzerinde kurulu olması ve köklü geçmişini büyük SUV’larda kullanmamasından dolayıdır.

Geçtiğimiz aylarda Viziv-7 konsept SUV adında bir model sunmuştuk. İşte o şu andaki Ascent’in habercisiydi. Subaru’nun geniş ilk SUV’u Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda kendini gösterecek. Ondan önce araç hakkında küçük detaylardan bahsedelim.

Viziv ile şimdiki halini karşılaştırdığımızda yüzde 80’ne yakın aynı olduğunu gördük.

2019 Subaru Ascent SUV 7 Kişilik

Ascent büyük oranda diğer modellerin eşliğinde, aynı mimari üzerinden ele alınacak. Yani kalite seviyesi yüksek.

2019 Subaru Ascent SUV Arka Görünüm

Subaru markasının ilk 7 kişilik koltuk düzenine sahip Ascent, dev SUV’lar ligine adım atıyor.

2019 Subaru Ascent SUV 7 Kişilik Koltuk

Yaşam alanında kalite seviyesi yüksek,
konfor paketlerinde de ileri seviyede olması bekleniyor.

2019 Subaru Ascent SUV İç Mekan Görseli

Büyük SUV’un belli olan boyutları; 5.049 mm uzunluk, 1.989 mm genişlik, 1.893 mm yükseklik ve 2.972 mm aks mesafesine sahip.

2019 Subaru Ascent SUV Uzunluğu

Ascen SUV’un tüm teknik bilgi ve donanım detaylarına 28 Kasım Los Angeles Fuarı‘nda öğreneceğiz. Şimdide bu araç için biraz yorum yapacak olursak; Subaru’nun geniş vizyonu altında geliştirdiği modellerini her biri iyi düşünülmüş platformanlarda oluşturulmaktadır.

İlginizi Çekebilir :

2018 Yeni Volkswagen Atlas: Alman Üreticinin Amerikan 4X4 SUV’u
Volkswagen Atlas SUV Hangi Pazar için Üretilecek?

4×4 alanında her modeli ile ön planda olan Subaru, Symetrical ile Ascent’in de alanında söz sahibi olmasını sağlayacaktır. Bu aralar Avrupa pazarı için koşturan Çin’in de, 7 kişilik LDV D90 atağını unutmuyoruz. Yani burda demek istediğimiz ucuz fiyatlarla karşısına rakipler çıkacak ve Japon marka önlemini alması gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu