Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Stratejist Dükkancık “Enflasyon Düşecek” Dedi! Tarih Verdi

Enflasyonun hızla düşüşe geçeceği günler beklenirken Stratejist Dükkancık, yüzde 40'lı seviyelerin görüleceği tarihi açıkladı. Detaylar haberde...
Stratejist Dükkancık “Enflasyon Düşecek” Dedi! Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Enflasyon, Türkiye’nin gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Yüksek enflasyon oranları vatandaşı her geçen gün daha da zorluyor. Vatandaş enflasyonun düşeceği ve rahat bir nefes alacağı günü merakla beklerken, Marbaş Menkul Değerler Strateji ve Varlık Yönetim Direktörü ve Stratejist Volkan Dükkancık’tan dikkat çeken bir yorum geldi. Enflasyonun düşüşe geçeceği tarihi açıkladı.

24 TV’ye katılan Stratejist Dükkancık, “Mayıs ayı ile birlikte hem baz hem de birikimli politikanın etkisiyle biz enflasyonun aşağıya gelişini göreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Dükkancık, enflasyonun hem hızının yavaşlayacağını hem de yıllık bazda ciddi bir şekilde gerileyeceğini söyledi.

Haziran’da Yüzde 40’lı Seviyelere İnecek

Mayıs’a doğru yüzde 70 seviyelerinin görüleceğini fakat Haziran ayı ile birlikte hızlı bir şekilde yüzde 50-40 seviyesine ineceğini kaydetti.

Stratejist Dükkancık, esas mücadelenin bundan sonra başlayacağını belirterek yüzde 40 seviyesine baz etkisiyle gelineceğini aktardı. Sonrası için güçlü politikaların gerektiğini kaydetti. Seçimlerden sonrası için değerlendirmede bulunan Dükkancık, atılacak adımların miktarsal sıkılaşma yönünde olacağını not etti.

GCM Yatırım Banner

Beklenti enflasyonda düşüş olurken, dün Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Şubat ayı enflasyon rakamları açıklandı. 2024 yılına yükseliş seyrinde girerek yüzde 65 seviyesine yaklaşan enflasyon, Şubat ayında yüzde 67’yi geçti. Enflasyonun yükselişinde etkili olan ana kalemlere vurgu yapılırken, ne zaman düşüşe geçeceği merak ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.