Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sterlin Dolar Cephesinde 1,41 Testinden Sonra Kazanca Yöneldi

Birleşik Krallık para birimi bugün dolara karşı 1,4111’e kadar gerilese de sonrasında yeniden yükseldi.
Sterlin Dolar Cephesinde 1,41 Testinden Sonra Kazanca Yöneldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde artan ekonomik toparlanma beklentileri ve dolardaki zayıflıktan aldığı destekle 3 yılın zirvelerini gören sterlin, bugün 1,4111’e kadar gerilese de sonrasında yeniden yükseldi.

İngiltere Merkez Bankası’nın açıklamalarını bekleyen GBP/USD paritesi, Haziran ayının ilk gününü 1,4149 seviyesinde tamamladı.

Bugünkü seansa 1,4148 ile başlayan majör parite, Asya saatlerinde sakin seyir izledi.
Sterlin Dolar 2 Haziran BOE Öncesi Seyir
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 09.00 sonrası hareketlenmeye başlarken 14.15’te 1,4111 ile gün içi en zayıf değerini kaydetti. Ardından yönünü yukarı çevirerek pozitif bölgeye geçti ve TSİ 16.17’de hafif kazançla seyrederken görüldü.

Yıllık bazda yüzde 13’e yakın artıda duran paritenin aylık performansı yüzde 2 kazanca yaklaştı. GCM Yatırım günün önemli seviyelerini 1,4145 – 1,4180 bölgesi olarak gösterirken pozitif yönlü beklenti oluşabilmesi için 1,4180 seviyesinin aşılmasını ve 1,4180 seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışları görmek gerekebileceğini aktardı.

MUFG Bank ekonomistleri ise GBP desteğinin devam ettiğini ve bu nedenle sterlinin son kazanımlarını artırmasını beklediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“COVID sonrası toparlanma tüm büyük ekonomilerde gerçekleşirken, Birleşik Krallık’taki kısıtlamaların genellikle başka yerlerden daha şiddetli olduğu göz önüne alındığında, burada daha güçlü bir ilk toparlanma aşaması potansiyeli görüyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu