Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Stellantis Hisseleri Şirketin Pozitif Marj Açıklamasına Rağmen Sert Düştü

Bugünkü elektrifikasyon stratejisi etkinliği öncesinde Stellantis, piyasaları sakinleştirmek için ilk yıl hedefine ulaşmak için başarıyla ilerlediğini söylese de hisseler düştü.
Stellantis Hisseleri Şirketin Pozitif Marj Açıklamasına Rağmen Sert Düştü

Hollandalı otomotiv şirketi Stellantis hisseleri bugün işlem gördüğü Avrupalı borsalarda sert düştü. Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, DS, Fiat, Jeep ve Maserati gibi markaların sahibi olan Stellantis’in hisseleri elektrifikasyon stratejisi etkinliği öncesinde düştü.

Bugün elektrifikasyon teknolojisine ve bağlı yazılıma önemli yatırımlar açıklayacak olan Stellantis, önemli etkinlik öncesinde ilk yar marjlarının en yüksek tam yıl hedefi olan yüzde 5,5 ila 7,5’e ulaştığını duyurdu.

Bunun pozitif fiyatlandırma ve uygun bir ürün karması tarafından yönlendirildiğini belirtti.
Stellantis Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Açıklama piyasalarda olumlu etki yaratmazken Stellantis’in Avrupa borsalarında işlem gören hisseleri sert düştü. Fransız borsasında STLA koduyla işlem gören hisseler, dün 16,58 euroda kapanış yaptıktan sonra güne 16,48 euro ile başladı.

Gün içi hareket aralığı 15,95 – 16,51 olurken TSİ 12.20’de yüzde 2,8 kayıpla ilerliyor.

İtalya borsasında 16,59’luk kapanışın ardından güne 16,46 euro ile başladı. 15,95 euroya kadar gerilerken yazım sırasında yüzde 2,8 kayıpla seyrediyor.

Alman borsasında 8TI koduyla işlem gören hisseler dün 16,62 euro ile kapandıktan sonra açılış 16,31 euro ile yaptı. Yüzde 3 kayıpla ilerleyen hisseler 15,96 euroya kadar geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum