Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Standard Chartered Hangi Kriptolara ETF Geleceğini Paylaştı

Standard Chartered'dan Geoffrey Kendrick, diğer kripto ETF'lerinin 2025'te onay alabileceğini tahmin etti. Bu varlıkların XRP ve SOL olabileceğini belirtti. Detaylar geliyor...
Standard Chartered Hangi Kriptolara ETF Geleceğini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Ethereum ETF’lerinin geçtiğimiz gün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasının ardından Standard Chartered Bank analisti Geoffrey Kendrick, kripto ETF’lerinin bir sonraki dalgasının 2025’te gelebileceğini belirtti. Bu süreçte XRP ve SOL gibi popüler altcoinlere ilişkin ETF’lerin ihraç edilebileceğini ifade etti.

Ethereum ETF’lerinin onaylanması, ETH’nin SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını gösteriyor. Bu durum, daha önce 2023’teki XRP davasında olduğu gibi incelenen diğer ETH benzeri kripto paraların da menkul kıymet olarak kabul edilmeyeceği anlamına geliyor.

Kendrick, “Bazı durumlarda temel teknoloji ETH’ye o kadar benziyor ki, SEC’in ETH pozisyonunu göz önüne aldığımızda bunların menkul kıymet olduğunu iddia etmek zor olur. ripto endüstrisi artık her iki siyasi taraftan da destek alıyor gibi görünüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kendrick, ABD’de kriptoya verilen bu desteği “gerçek bir dönüm noktası” olarak nitelendirerek, piyasanın daha fazla düzenleyici değişiklik görmesinin an meselesi olduğunu söyledi. Piyasa daha fazla kripto ETF’si beklerken, Kendrick, Bitcoin ve Ethereum’un hakimiyetinin özellikle Sharpe oranı bağlamında artacağını ve bazı “yeni kazananların” ortaya çıkacağını belirtti.

Analist spot Bitcoin ETF’lerine güçlü bir giriş bekliyor ve yıl sonuna kadar BTC fiyat hedefinin 150.000 dolar olduğunu belirtti. BTC ve ETH ETF’lerini içeren bir portföyün cazip olacağını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ETF’leriyle ilgili olarak Kendrick, ticaretin gelecek ay başlamasını beklediğini ve bu tür fonların ilk 12 ay içinde 15-45 milyar dolar değerinde giriş sağlayabileceğini ifade etti. ETH’nin yıl sonuna kadar 8.000 dolara ulaşacağına dair önceki tahmininin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın