Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify’dan Abonelik Ücretlerine Güncelleme! Zam Geldi!

Kurdaki yükseliş nedeniyle zam haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak bir fiyat güncellemesi de dünyanın en çok kullanılan dijital müzik servisi Spotify'dan geldi.
Spotify’dan Abonelik Ücretlerine Güncelleme! Zam Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Döviz kurundaki yükseliş zamların habercisi olmaya devam ediyor. 2006 yılında kurulan müzik dinleme platformu Spotify, fiyat listesini güncelledi.

Dünyanın en çok kullanılan dijital müzik servisi Spotify’ın ücretlerine zam geldi.

İsveç merkezli müzik platformu Spotify yüzde 30’un üzerinde zam yaptı. Söz konusu zam ile bireysel paket 29,99 TL’den 39,99 TL’ye yükseldi. İkili paket 39,99 TL’den 54,99 TL’ye çıktı.

Bunun yanında aile paketi 49,99 TL’den 64,99 TL’ye çıktı. Öğrenci paketi ise 14,99 TL’den 21,99 TL’ye yükseldi.

Spotify, fiyat listesini en son 2023 Şubat ayında güncellemişti. Yüzde 42 oranında yapılan zam ile birlikte ücret 14,99 TL’den 29,99 TL’ye yükselmişti.

GCM Yatırım Banner

Döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bu yılın ilk aylarında bir zam haberi Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı aynı zamanda yapım şirketi Netflix Türkiye’den gelmişti. Paket fiyatlarına yüzde 40 oranında zam yapmıştı.

Spotify Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre platform 2006 yılında Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından kuruldu. 7 Ekim 2008 yılında herkesin kullanımına açıldı. Spotify, 2008 yılında 4,4 milyon dolar zarar ettiğini duyurdu.

Spotify, seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemi ile çalışan bir dijital müzik platformudur.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.