Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Rusya’dan Tamamen Çekilme Kararı Aldı

Dünyanın en popüler müzik sağlayıcısı Spotify, ifade özgürlüğünü kısıtlayan yasaların getireceği riskler nedeniyle, Rusya’da hizmet vermeme kararı aldı.
Spotify Rusya’dan Tamamen Çekilme Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

İsveç merkezli çevrimiçi müzik platformu Spotify, Rusya hakkında aldığı kararı duyurdu. Haber operasyonlarını kısıtlayan son yasaların, çalışanlarını ve dinleyicilerini riske atabileceği gerekçesiyle, Rusya’dan tamamen çekildikleri açıklandı.

Şirketten bir yetkilinin aktardığı bilgiye göre “Spotify, bölgede güvenilir, bağımsız haber ve bilgi sağlamak için hizmetimizi Rusya’da çalışır durumda tutmanın kritik öneme sahip olduğuna inanmaya devam etti. Ne yazık ki, yakın zamanda yürürlüğe giren ve bilgiye erişimi daha da kısıtlayan, ifade özgürlüğünü ortadan kaldıran ve belirli haber türlerini suç haline getiren mevzuat, Spotify çalışanlarının ve muhtemelen dinleyicilerimizin güvenliğini riske atıyor” şeklinde konuştu.

Operasyonların Nisan ayı sonuna kadar tamamen askıya alınması beklenirken, şirket daha önce de Rusya’ya yönelik kısıtlama kararı almıştı. Bu ayın başlarında alınan karar kapsamında Ukrayna’ya haksız saldırısı sebebiyle Rusya’daki ofisini kapatmıştı.

Ancak şu ana kadar ülkede hizmet vermeye devam etmiş, sadece Rus devletine bağlı içeriklerin keşfedilebilirliğini kısıtlamıştı. Son gelişmelerin ardından, Rusya’dan tamamen çekilme kararının uygun görüldüğü bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.