Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Mobil Uygulamasına Yerel Müzikleri Dinleme Özelliği Getiriyor

Spotify telefonların hafızasında yer alan müzikleri dinleme özelliğini test ediyor.
Spotify Mobil Uygulamasına Yerel Müzikleri Dinleme Özelliği Getiriyor
HABER GİRİŞ

Çevrimiçi müzik servisler artık milyonlarca insan tarafından kullanılır hale geldi. Akıllı telefonların hayatımızda yer alması bu uygulamaların da herkese ulaşmasına zemin hazırlıyor. Başlıca müzik servisleri arasında ise Spotify geliyor. 320 milyondan fazla aboneye ulaşan çevrimiçi müzik platformuna masaüstü ve mobil uygulamalar aracılığı ile erişim sağlanıyor.

İsveçli müzik servisi daha iyi bir deneyim sunmak adına masaüstü ve mobil sürümleri sürekli yeni özellikler ekliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde kısa bir süreliğine de olsa ücretli abonelik deneme süresini 3 aya çıkardığını duyurmuştu.

Sosyal medya uygulamalarına dair isabetli çalışmaları ile bilinen Jane Manchun Wong, Spotify’ın mobil sürümlerine yönelik faydalı bir özelliğin yolda olduğunu ortaya çıkardı. Android sürümünde keşfedilen özellik ile cihazlarda bulunan diğer müzikler kullanıcılar tarafından dinlenebilecek.

Yerel Dosyalar Uygulamadan Dinlenebilecek

Yerel Dosyalar Uygulamadan Dinlenebilecek

Bugün itibarıyla Spotify’ın iOS ve Android sürümlerinde yalnızca platformda yer alan müzikler dinlenebiliyor. Masaüstü uygulamasında buna ek olarak yerel müzikler de dinleniyor. Kullanıcılar ‘Yerel Dosyalar’ adlı sekmeden klasör yolu belirliyor ve orada bulunan müziklere Spotify üzerinden ulaşıyor. Bu özellik uzun zamandır mobil sürümler için de bekleniyordu.

GCM Yatırım Banner

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Jane Manchun Wong yeni özelliğin ilk olarak Android sürümüne geleceğini doğruladı. Özelliğin nasıl göründüğüne dair bir ekran görüntüsü paylaştı. Böylece kullanıcılar telefonlarının hafızasında yer alan müzikleri Spotify üzerinden dinleyebilecek. Şirket bunun için Ayarlar menüsüne yeni bir seçenek ekleyecek. Kullanıcı bu seçeneği aktif ederek cihaz hafızasında bulunan tüm müziklere ulaşabilecek.

Bununla beraber telefondaki müzikler için ayrı bir çalma listesi oluşturulacak. Ancak test edilen bu araçla ilgili bazı merak edilenler bulunuyor. Müzik servisi bu özelliği sadece premium abonelere mi yoksa tüm kullanıcılara mı sunacak bilinmiyor.

Ayrıca telefonda yer alan müziklerin diğer kullanıcılara çalma listesi ile paylaşılma ihtimali de merak edilen bir diğer konu. İlk etapta Android sürümüne gelecek bu özellik daha sonra iOS için geliştirilecektir. Önümüzdeki günlerde yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın