Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Masaüstü Uygulamasını Web Arayüzü ile Benzer Hale Getiriyor

Müzik servisi Spotify, masaüstü uygulamasında tasarım değişikliği üzerinde çalışıyor.
Spotify Masaüstü Uygulamasını Web Arayüzü ile Benzer Hale Getiriyor
HABER GİRİŞ

Dijital uygulamalar internetin ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber hayatımızda her geçen gün daha fazla yer tutuyor. Müzik uygulamalarının bu anlamda öne çıktığını söyleyebiliriz. Spotify, Apple Music, YouTube Music gibi platformlar milyonlarca kullanıcıya müzik deneyimi sunuyor. Kullanıcı sayısı itibarıyla Spotify’ın rakiplerinin açık ara önünde olduğu biliniyor. İsveç merkezli müzik servisi son rakamlara göre ücretli kullanıcı sayısını 130 milyonun üzerine çıkarmış durumda.

Popüler müzik uygulaması kullanıcı sayısını artırmak ve sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde iki kişi için özel ücretli paket olan Duo’yu Türkiye’ye getirmişti. Spotify iOS ve Android uygulamasının yanı sıra masaüstü platformu üzerinden de milyonlarca kişiyi kendisine çekiyor. Gelen son haberlere göre müzik servisi masaüstü uygulamasının tasarımına yönelik değişiklikler yapma hazırlığında.

Masaüstü için Tasarım Değişikliği Yolda

Masaüstü için Tasarım Değişikliği Yolda

Müzik servisi mobil ve masaüstü uygulamalarının geliştirme sürecini aralıksız devam ettiriyor. Sosyal medya uygulamalarına yönelik isabetli sızıntıları ile bilinen analist Jane Manchun Wong, Spotify’ın masaüstü uygulamasında arayüz değişiklikleri olacağını ortaya çıkardı.

Wong yeni arayüze dair görsellere yer verdiği paylaşımında, Spotify’ın masaüstünde, web uygulamasına yönelik bir görünümü test ettiğini belirtti. Wong açıklamasında “Spotify, tasarımı web oynatıcıya dayandırarak masaüstü uygulamasını yeniden tasarlıyor” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Spotify’ın üzerinde çalıştığı temanın mevcut görünüme göre daha sade ve modern hatlara sahip olacağı görülüyor. Müzik servisi bir süredir sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde yeni bir tasarımı test ediyordu. Yeni arayüzün kullanıma sunulması ile beraber kullanıcıların eski sürüme geri dönmesinin mümkün olmayacağı belirtiliyor. Tasarımın ne zaman kararlı sürümde tüm kullanıcılara sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

Spotify’ın web arayüzünü kullananlar için yapılacak değişikliğin çok bir önemi olmayacağı anlaşılıyor. Günümüzde yoğun olarak kullanılan dijital uygulamaların sürekli bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Dünyanın en çok tercih edilen müzik servisi Spotify’ın da bu değişimininin sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın