Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify’da Çalma Listelerindeki Şarkılar Gizlenebilecek

Spotify, Premium kullanıcılarına çalma listelerinde istedikleri şarkıyı gizleme imkanı tanıyacak.
Spotify’da Çalma Listelerindeki Şarkılar Gizlenebilecek
HABER GİRİŞ

Dünyanın en çok kullanılan müzik servisi olan Spotify, sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. İsveç merkezli uygulama ilk çıktığı yıldan bu yana büyük bir değişim geçirdi ve kullanıcılarına sunduğu deneyimi hep bir üst seviyeye taşıdı. Mobil cihazlarda ve masaüstünde olmak üzere toplamda 270 milyon kullanıcısı olan uygulama, 124 milyondan fazla Premium aboneye hizmet veriyor. Premium kullanıcılar belirli ayrıcalıklardan yararlanıyor ve pek çok güncelleme onlara özel olabiliyor.

Reklamsız kullanım, çevrimdışı dinleme gibi başlıca ayrımcılıklar, Premium abone olmak için fazlasıyla yeterli. Müzik servisi son olarak Premium kullanıcılar için yeni bir özellik daha geliştiriyor. Özellikle sevdikleri sanatçıların şarkı listelerini takibe alan kullanıcılar, bu liste üzerinde bir nevi özelleştirme yapabilecek. Spotify Gizle özelliği ile çalma listesinde istenen şarkılar gizlenebilecek.

Çalma Listelerine Yeni Özellik

Çalma Listelerine Yeni Özellik

Spotify’da hemen her sanatçı için çok sayıda çalma listeleri bulunuyor. Bu listelerin amacı bir sanatçı ya da grubun en sevilen şarkılarının bir araya toplamak oluyor. Çalma listeleri arasında Spotfiy’ın kendi listeleri olduğu gibi kullanıcıların kendi oluşturdukları da yer alıyor. Ancak oluşturulan listelerde kullanıcıların beğenmediği şarkılar olabiliyor. Bunun için gelen özellik, çalma listelerinde istenen şarkının gizlenmesine olanak sağlıyor. Spotify Gizle özelliği ilk olarak Android ve iOS kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Özelliği kullanmak için çalma listesindeki şarkının üzerinde gelip, ‘Şarkıyı Gizle’ seçeneğine tıklamak yeterli olacak. Gizlenmiş olan şarkıların yanında bir işarete yer verilecek ve çalma listesinde şarkılar çalarken, o şarkı otomatik olarak atlanacak. Kullanıcılar gizlemiş oldukları şarkıyı aynı şekilde tekrar aktif hale getirebilecek.

GCM Yatırım Banner

Müzik servisi bu özelliği sadece Premium kullanıcılara sunuyor. Ücretsiz hesap kullanıcıları böyle bir butonu göremeyecek. Önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile çalma listesinde şarkı gizleme özelliği tüm kullanıcılara dağıtılmış olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.