Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPL Duyurdu: Depremzedelere 1 Yıl Sınavlar Ücretsiz

Depremin yıkım yarattığı illerde ikamet eden vatandaşlar için yeni karar alındı. SPL, bir yıl boyunca sınavların depremzedelere ücretsiz olacağını duyurdu.
SPL Duyurdu: Depremzedelere 1 Yıl Sınavlar Ücretsiz
HABER GİRİŞ

Depremin ağır yıkım yarattığı illerdeki vatandaşlar için alınan kararlar sürüyor. Son karar, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’den (SPL) geldi. SPL, depremden etkilenen ve olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen toplam 10 ilde depremzedelere sene sonuna kadar ücretsiz sınav hakkı tanınacağını duyurdu.

Söz konusu iller arasında Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Kilis ve Hatay yer aldı.

Depremin onuncu gününde afet bölgesi olarak ilan edilen Elazığ ise karar kapsamına alınmadı.

10 ilde ikamet eden vatandaşlardan 2023’ün sonuna kadar tüm sınav merkezlerinde yapacakları sınav başvurularına yönelik sınav ücreti alınmayacağı şu sözlerle açıklandı:

“Şubat’ta yaşanılan deprem sonrası OHAL ilan edilen illerimizde deprem tarihi itibarıyla ikamet eden adayların 2023 sonuna kadar ülke genelindeki tüm sınav merkezlerinde geçerli olmak üzere yapacakları sınav başvurularından ücret alınmayacak.” (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.