Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan OZGYO için O Kişilere İşlem Yasağı Geldi!

Pay piyasasında yapılan şüpheli işlemleri mercek altına alan SPK, radarındaki OZGYO için 3 kişiye işlem yasağı getirdi. SPK’nın açıkladığı isimler haberde;
SPK’dan OZGYO için O Kişilere İşlem Yasağı Geldi!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan bültende, Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (OZGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen şüpheli işlemlere dair işelm yasağı yer aldı. SPK, 3 kişiye 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdiğini duyurdu.

2-9 Ekim 2023 tarihleri arasında OZGYO işlemlerinde makul şüphe bulunan Ayşegül ALTUNTAŞ, Muhammet Bekir ALTAŞ, Musa ALTUNTAŞ için işlem yasağı kararı alındığı ilan edildi.

Adı geçen üç kişinin bugünden (11 Ekim Çarşamba) itibaren 6 ay süreyle geçici işlem yasağına tâbi olduğu kaydedildi.

SPK Yatırımcı Listesi
Kaynak: SPK

SPK açıklamasında, “OZGYO pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; 6362 sayılı SPKn’nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn’nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; 6362 sayılı SPKn’nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; kişiler hakkında 11.10.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.