Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan Onayı Kapan Şirket Tavanı Gördü

Esenboğa Elektrik bugün KAP aracılığıyla yaptığı duyuruda, SPK'nın kayıtlı sermaye tavanı artışı ve süre uzatımı başvurularının onaylandığını bildirdi. İşte detaylar;
SPK’dan Onayı Kapan Şirket Tavanı Gördü
HABER GİRİŞ

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. (ESEN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine ilişkin bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, kayıtlı sermaye tavan artışı ve süre uzatımı başvurusu hakkında Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) onayı hakkında detay verdi.

Esenboğa Elektrik, SPK’nın kayıtlı sermaye sistemine ilişkin düzenlemeleri kapsamında şirketin kayıtlı sermaye tavanını 200 milyon liradan 3 milyar liraya yükseltmek için başvuruda bulunduğunu anımsattı. Bu başvurunun onaylandığını bildirdi.

Ayrıca şirket, kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresinin 2024-2028 olarak belirlenmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulduğunu ve bu başvurunun da onaylandığını kaydetti.

Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan söz konusu başvuruların kurulun 12 Mart 2024’te ve E-29833736-110.03.03-51058 sayılı onay yazısı ise şirkete tebliğ edildiğine işaret edildi.

Paratic Piyasalar Esenboğa Elektrik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da ESEN koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 33,19 prim sağladı. Aylık yüzde 10,9, haftalıksa yüzde 5,65 oranında yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Yıl içerisinde en yüksek 24,64 lirayı test eden hisse bugün TSİ 16.00 itibarıyla yüzde 9,09 artışla 21,86 lirayla tavan fiyattan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.