Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan O Şirketin Halka Arzına Onay Çıktı! Fiyat Ne Olacak?

Sermaye Piyasası Kurulu, 7 Aralık 2023 tarihli bülteninde bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketinin halka arzını onayladığını duyurdu. Detaylar;
SPK’dan O Şirketin Halka Arzına Onay Çıktı! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bu akşam yayımladığı 2023-77 numaralı bülteninde Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.‘nin halka arzını onayladığını duyurdu.

Yayımlanan tabloya göre Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.nin halka arz fiyatı 55,08 TL olarak belirlendi.

Şirketin önümüzdeki günlerde onaylı izahnamesini paylaşarak halka arz tarihlerini açıklaması bekleniyor.

Şirket, halka arz süreciyle 335.000.000 TL değerindeki sermayesini bedelli olarak 65.000.000 TL yükselterek 400.000.000 TL’ye çıkaracak.

Avrupakent GYO Halka Arz Tablosu
Kaynak: SPK

Halka arz onayına dair paylaşılan tabloda şu notlara yer verildi:

Şimdi Kayıt Olun

“Mevcut ortaklardan Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait 23.621.365 TL, Süleyman Çetinsaya’ya ait 11.310.012 TL, Gökhan Çetinsaya’ya ait 32.286 TL, Nurcan Çetinsaya’ya ait 32.286 TL ve Serhan Çetinsaya’ya ait 4.051 TL nominal değerli C grubu payların satışı gerçekleştirilecektir.”

“1 TL nominal değerli paylar 55,08 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.”

Avrupakent GYO Şirketini Tanıyalım

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkul, perakende, sanayi ve turizm sektörlerinde 46 yılı aşkın süredir faaliyet göstermekte olup Artaş Holding’in iştiraki olarak Süleyman Çetinsaya tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Alışveriş merkezleri, rezidanslar ve diğer gayrimenkuller olmak üzere geniş bir iş portföyüne sahip olan şirket, internet sitesinde verdiği bilgiye göre esas sözleşmesinde, yürürlükteki ilgili mevzuata göre hazırlanmış mali tablolarındaki dağıtılabilir karının yüzde 50’lik bölümünü temettü olarak dağıtma taahhüdü vermektedir.

Şirket, giderek genişleyen portföyü ile yatırımcılarına ödeyeceği temettü miktarını da artırmayı hedeflemektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın