Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan 9 Şirketin Yasaklı Paylarına İlişkin Açıklama

Sermaye Piyasası Kurulu, 9 şirketin yatırımcılarının yasaklı ve borsada işlem görmeyen paylarına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
SPK’dan 9 Şirketin Yasaklı Paylarına İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün yapılan bildiri ile Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) işlem yasağı nedeniyle pay duyurusu yapıldı. Bildiride, SPK kararıyla borsa işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların yasaklı ve borsada işlem görmeyen paylarına ilişkin liste yer aldı.

Söz konusu bildiride SPK’nın işlem yasağı sebebiyle pay duyurusunda ilgili şirketlerin AKCNS, BJKAS, CEMAS, DERHL, EMKEL, GSRAY, IEYHO, MRSHL, YBTAS olduğu kaydedildi.

KAP Bildirisi İşlem Yasağı Olan Paylara İlişkin
KAYNAK: KAP

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan 9 şirketin paylarına ilişkin işlem yasağı açıklamasında, şu ifadeler yer aldı;

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların ‘yasaklı’ ve ‘Borsada işlem görmeyen pay’larına ait liste aşağıda yer almaktadır. İşlem Yapma Yasağına ilişkin uygulamalar Kuruluşumuz web sitesinde yer alan İş ve İşlem Kurallarında açıklanmaktadır.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.