Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK’dan Basın Açıklaması: Asılsız İddialar Cezasız Kalmayacak

SPK paylaştığı basın açıklamasında Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler hakkında yalan haberler yapıldığını, bunlarla ilgili yaptırımlar uygulanacağını duyurdu.
SPK’dan Basın Açıklaması: Asılsız İddialar Cezasız Kalmayacak
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 24 Mayıs tarihinde resmi web sitesi üzerinden basın açıklaması paylaştı. Kurul, şirketlerle ilgili aslı olmayan açıklamaların yapıldığını ve bunların anlık olarak takip edildiğini belirtti. Bu çerçevede bu eylemlerin tespiti halinde cezai ve idari yaptırımlar uygulanacağı vurgulandı.

Basın açıklamasında, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketler hakkında herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan, gerçeği yansıtmayan, mesnetsiz açıklamaların yapıldığının görüldüğü ifade edildi.

SPK’dan Basın Açıklaması: Asılsız İddialar Cezasız Kalmayacak Kaynak: SPK

Yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunmasının birinci öncelik olduğu vurgulanan açıklamada, Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen işlemlerin Kurul ve Borsa İstanbul tarafından anlık takip edildiği kaydedildi.

Sermaye piyasasının güven ve istikrar içinde işleyişini bozacak işlem ve eylemlerin tespiti halinde sorumlular hakkında cezai ve idari yaptırımlar uygulanacağı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu